Sebastian Mila wyłączony z treningów do końca tygodnia. "Ze zdrowiem jest trochę lepiej..."

- Nie ma znaczenia z kim gramy na inaugurację, choć oczywiście rywalizacja z beniaminkiem nie będzie należeć do łatwych - mówi Sebastian Mila, który z powodu kontuzji nie wystąpi w piątkowym meczu z Wisłą Płock (godz. 18).
W piątkowym meczu z Wisłą Płock zabraknie przynajmniej trzech piłkarzy Lechii. Gerson ma anginę, Lukas Haraslin leczy złamaną kość szczękową, z kolei Sebastian Mila jest wyłączony z treningów do końca tygodnia z powodu urazu kolana.

Tomasz Galiński: Jak zdrowie?

Sebastian Mila: Jest już trochę lepiej niż ostatnio, ale do końca tygodnia nie będę brał udziału w treningach z powodu urazu stawu rzepkowo-udowego. Ominie mnie mecz w Płocku i z niecierpliwością czekam już na nowy tydzień. Mam nadzieję, że w poniedziałek wrócę do zajęć.

W najbliższym czasie czekają cię kolejne badania czy wiadomo już, że w poniedziałek wracasz do treningu?

- W czwartek będę miał konsultację z doktorem Pawlakiem. Wtedy zapadnie decyzja co robimy dalej.

Biorąc pod uwagę skład, na papierze jesteście jednym z głównych kandydatów do mistrzostwa Polski.

- Tak jak mówiłem wcześniej, celujemy w mistrzostwo. Mam nadzieję, że to się uda. Głęboko w to wierzę, ale zawsze tak było. Wierzę, że ten wspaniały sen związany z Lechią dobiegnie końca po tym sezonie i będziemy mogli wspólnie świętować. Mamy dobry zespół, jesteśmy świetnie przygotowani do sezonu i przede wszystkim chcielibyśmy kontynuować pracę, którą wykonaliśmy na wiosnę. Chcemy iść tą drogą, czyli dobrze punktować u siebie i oczywiście poprawić grę na obcych stadionach. To da nam większe szanse na czołówkę.

Rafał Wolski mówi, że Wisła Płock - jako beniaminek - nie zamuruje własnej bramki i zagra z wami ofensywnie. Jak ty widzisz piątkowe spotkanie?

- W naszej lidze nie ma łatwych przeciwników. Tak naprawdę nie ma znaczenia z kim gramy w pierwszej kolejce, choć uważam, że gra z beniaminkiem na wyjeździe, i to na inaugurację, będzie trudnym zadaniem. Wisła będzie chciała wejść do ligi z przytupem i zacząć punktować od samego początku. Ja jestem jednak przekonany, że mój zespół jest tak dobry i tak dobrze przygotowany do rozgrywek, że to my wygramy. Absolutnie nie martwię się o kolegów.

Środek pola to rzecz, którą będziecie chcieli stłamsić rywali?

- Rzeczywiście ta formacja jest u nas niesamowicie mocna. Widać to już na treningach, gdy gramy między sobą. Oczywiście nie zapominamy o skrzydłach czy ataku, w którym ważne role pełnią Marco Paixao i Grzesiek Kuświk. Zdajemy sobie również sprawę, że do odniesienia końcowego sukcesu szalenie potrzebna będzie nam dobra gra obronna.

W sparingu z Drutex-Bytovią efektowne bramki z rzutów wolnych zdobyli Milos Krasić i Rafał Wolski. Myślisz, że cię dopuszczą do piłki w meczu ligowym?

- Zobaczymy (śmiech). Uwierzcie mi, że nie jest ważne kto będzie wykonywał te rzuty wolne. Decydować będzie aktualna dyspozycja, odległość od bramki i sytuacja na boisku. Wytypowany zostanie najlepszy zawodnik. W naszej drużynie nie ma piłkarza, który przełoży indywidualne zachcianki nad dobro zespołu. Atmosfera jest wyśmienita, udało nam się ją wypracować przez ostatnie kilka miesięcy. W lidze będziemy chcieli pokazać, że stanowimy kolektyw.

Ostatni weekend października jest u ciebie w kalendarzu zaznaczony jakimś grubym czerwonym kółkiem?

- Z niecierpliwością czekam na derby. Mam nadzieję, że z moim zdrowiem wszystko będzie w porządku i będzie mi dane zagrać w tym meczu. Liczę, że i wynik ułoży się po naszej myśli.

Dlatego też chyba dobrze, że z dwójki beniaminków w pierwszej kolejce trafiacie na Wisłę, a nie na Arkę.

- Byłoby mi wówczas trudno powiedzieć cokolwiek mądrego...

W ostatnich sześciu meczach przeciwko Arce Lechia pięciokrotnie wygrywała, a tylko raz padł remis.

- Wiem o tym. Tak będzie nadal!Zdjęcie NIKE PIŁKA NOŻNA AG DURO 5 SC2370 103 Zdjęcie Nike Piłka nożna Pitch - PL SC2728-790 Zdjęcie Nike Polska piłka CPOL22
NIKE PIŁKA NOŻNA AG DURO 5 ... Nike Piłka nożna Pitch - PL... Nike Polska piłka CPOL22
Porównaj ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info