Rudinilson znalazł nowy klub. Żebrakowski testowany w Tarnobrzegu

Były piłkarz Lechii Rudinilson znalazł zatrudnienie w 2. lidze holenderskiej - w zespole Fortuny Sittard. Z kolei Michał Żebrakowski jest sprawdzany przez drugoligową Siarkę Tarnobrzeg.
Kontrakt Rudinilsona z Lechią wygasł z końcem czerwca. 21-letni środkowy obrońca był na liście płac pierwszego zespołu biało-zielonych przez ostatnie dwa sezony, jednak w tym czasie wystąpił w ekstraklasie zaledwie pięciokrotnie, a swoją grą nikogo w Gdańsku na kolana nie rzucił.

Wszystko wskazuje na to, że po rocznej przygodzie z Lechią pożegna się też napastnik Michał Żebrakowski. Kiedy w rundzie jesiennej poprzedniego sezonu trenerem gdańskiego klubu był Thomas von Heesen, Żebrakowski doczekał się nawet debiut w ekstraklasie, jednak nie pokazał niczego szczególnego i na dłużej utknął w rezerwach. Tam również nie radził sobie dobrze. Wygląda na to, że pomóc może tu tylko zmiana otoczenia.

Wybór padł na Siarkę Tarnobrzeg. Żebrakowski pozostanie tam na testach do końca lipca i wówczas zapadnie decyzja odnośnie jego przyszłości.

19-latek jest wychowankiem Stali Rzeszów, zatem będzie to powrót w rodzinne strony.