Flavio Paixao: To dopiero początek. Rozkręcamy się z meczu na mecz

- Gdybym nie dotknął piłki po strzale Sławka Peszki, nie było by gola - mówił Flavio Paixao po meczu z Wisłą Kraków, w którym strzelił dwie bramki i zanotował asystę przy trafieniu swojego brata.
- Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa. Zagraliśmy świetnie jako zespół, wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Budujące jest to, że z meczu na mecz wyglądamy coraz lepiej - mówił Flavio Paixao na gorąco po spotkaniu.

Portugalczyk zdobył przeciwko Wiśle dwie bramki, choć niektórzy mieli wątpliwości co do pierwszej. Sławomir Peszko oddał strzał zza pola karnego, a Flavio - no właśnie - musnął piłkę czy nie?

- Mówię to zupełnie szczerze, dotknąłem piłkę. Myślę, że gdybym tego nie zrobił, nie byłoby bramki - przyznał sam zainteresowany.

Była też asysta do Marco. Po trzech kolejkach każdy z braci ma na swoim koncie dwa gole, choć obaj powtarzają, że nie zamierzają ze sobą rywalizować o to, który strzeli ich więcej.

- Nigdy z nikim nie rywalizuję. Obaj jesteśmy napastnikami i siłą rzeczy oczekuje się od nas strzelania goli. Najważniejsze jednak, że wzajemnie sobie pomagamy na boisku - mówi Flavio.

Wygląda na to, że Lechia rozkręca się z meczu na mecz. A już w najbliższy weekend biało-zieloni zagrają we Wrocławiu ze Śląskiem. Dla braci Paixao będzie to szczególne spotkanie, gdyż jeszcze niedawno przywdziewali barwy wrocławskiego zespołu.

- Pamiętam co ten klub dla mnie zrobił i jestem mu za to wdzięczny. Chciałbym z tego miejsca podziękować wszystkim ludziom we Wrocławiu, którzy wyciągnęli do mnie pomocną dłoń. Moim klubem jest teraz jednak Lechia i tylko na niej się koncentruję. Śląsk to już przeszłość. Będzie to dla mnie zwykłe ligowe spotkanie. Nie ma dla mnie znaczenia czy gram przeciwko Śląskowi, Koronie czy Pogoni, podchodzę do wszystkich tak samo. Jedziemy tam wygrać - zakończył Flavio Paixao.