Michał Chrapek: Nie jest to jeszcze to co na wiosnę, ale momenty były

- To było na pewno nasze najlepsze spotkanie w sezonie, ale to nie jeszcze nie jest to co na wiosnę. Jednak momenty były i dlatego przed kolejnymi meczami jestem optymistą - mówił po wygranym 3:1 starciu z Wisłą Kraków pomocnik Lechii Michał Chrapek.
Lechia po dwóch słabych meczach w Płocku (porażka z Wisłą 1:2) i Lublinie (wymęczone zwycięstwo 2:1 z Górnikiem Łęczna) wreszcie rozegrała dobre spotkanie.

- To był na pewno nasz najlepszy mecz w sezonie, aczkolwiek znowu źle zaczęliśmy drugą połowę. To martwi i nad tym musimy pracować. To jest jednak dopiero początek rozgrywek, z meczu na mecz powinno być coraz lepiej. To nie jest jeszcze to co na wiosnę, ale momenty są, więc przed kolejnymi spotkaniami jestem optymistą - przyznaje Chrapek.

Słabszy początek drugiej połowy na moment zachwiał pewność lechistów, jednak na stratę bramki po raz kolejny zareagowali oni pozytywnie.

- Gol na 2:1 dodał nam skrzydeł, od tego momentu odległości między formacjami znów zrobiły się odpowiednie i mogliśmy grać swoje. Również na początku mieliśmy trochę problemów, ciężko było tę piłkę utrzymywać tak jak to mamy w zwyczaju, ale to wzięło się z dobrej gry Wisły. Jej zawodnicy podeszli wysoko i musieliśmy pomagać sobie długimi podaniami, jednak dość szybko opanowaliśmy sytuację i osiągnęliśmy przewagę - analizuje pomocnik Lechii.

Paradoksalnie jego zespołowi łatwiej niż z Wisłą Płock czy Górnikiem Łęczna, grało się z teoretycznie silniejszą Wisłą Kraków, gdyż ta drużyna w odróżnieniu od dwóch wspomnianych nie skupiała się tylko i wyłącznie na defensywie.

- Wisła chciała grać w piłkę i było to widać, mają przecież w składzie zawodników, którzy pozwalają to robić. Przez to mecz był w otwarty.

W meczu z "Białą Gwiazdą" po raz drugi w pierwszym składzie na pozycji defensywnego pomocnika wystąpił Bułgar Milen Gamakow. Dzięki temu Chrapek mógł operować nieco wyżej.

- Milen to typowa "6", potrzebujemy takiego zawodnika i on wiele dla nas znaczy. Ja gram blisko niego, ale o wiele bardziej ciągnie mnie do przodu. Dobrze, że mam go za sobą, ale musimy jako cała drużyna grać lepiej w defensywie, tutaj cały czas mamy dużo do poprawy - podsumowuje Chrapek.

Zdjęcie Puma Powercat 3.12 030406-01 Zdjęcie Puma V-PRo 030205-02 Zdjęcie Puma Ochraniacze piłkarskie evoSPEED 5.4 03059703
Puma Powercat 3.12 030406-01 Puma V-PRo 030205-02 Puma Ochraniacze piłkarskie...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info