Lechia testuje serbskiego napastnika [WIDEO]

22-letni serbski napastnik Marko Simić od wtorku przebywa na testach w Lechii. Przez kilka najbliższych dni będzie on trenować z gdańskim zespołem.
Nie wydaje się jednak, żeby jego szanse na kontrakt w Lechii były duże. Po pierwsze - jako Serb nie posiada paszportu Unii Europejskiej, a w gdańskim zespole jest już trzech jego rodaków: Vanja Milinković-Savić, Aleksandar Kovacević i Milos Krasić. W przypadku tego pierwszego jest co prawda szansa, że otrzyma on hiszpański paszport (urodził się w tym kraju), ale kiedy i czy to w ogóle nastąpi, tego nie wiadomo. A przypomnijmy, że od tego sezonu jednocześnie na boisku może przebywać w jednej drużynie tylko dwóch zawodników spoza Unii Europejskiej.

Po drugie - Simić ma słabe CV. W dotychczasowej karierze występował tylko w drużynach ze swojego kraju i to kompletnie anonimowych, typu Srem Jakovo, Teleoptik Zemun, Sumadija Arandelovac czy Kolubara Lazarevac. Dopiero ostatni sezon spędził w serbskiej ekstraklasie w nieco bardziej znanym OFK Belgrad, ale w jego barwach zaliczył tylko 11 meczów ligowych, w których zdobył raptem jedną bramkę - w spotkaniu z Crveną Zvezda Belgrad). Można zobaczyć ją na filmiku poniżej (od 4:43):