Lechia chce Krzysztofa Piątka z Zagłębia Lubin. Trwają zaawansowane rozmowy

Gdański klub szuka napastnika. Jeszcze w trakcie letniego okienka transferowego może dojść do transferu 21-letniego Krzysztofa Piątka z Zagłębia Lubin.
Jak ustaliło trojmiasto.sport.pl Lechia prowadzi z Zagłębiem zaawansowane rozmowy w sprawie transferu 21-letniego napastnika. Sam zawodnik wyraził chęć gry w Gdańsku, jednak do finalizacji potrzebne jest porozumienie między klubami, a w tym momencie nie zostało ono osiągnięte. Chodzi oczywiście o kwotę odstępnego. Piątka obowiązuje ważny kontrakt z Zagłębiem do 30 czerwca 2017 roku, więc dla lubińskiego klubu to ostatnia okazja, by cokolwiek zarobić.

Temat Piątka w Lechii był już w maju, jednak wówczas Zagłębie myślało o podboju Ligi Europy i nie było mowy o sprzedaży żadnego z zawodników, więc sprawa ucichła.

Oczywiście Lechia nie jest jedynym klubem, który chciałby mieć Piątka w swoich szeregach. Napastnikiem zainteresowane są również Legia Warszawa i Cracovia.

Krzysztof Piątek w dotychczasowej karierze rozegrał 42 mecze na poziomie ekstraklasy, w których strzelił siedem bramek. W Zagłębiu występował w zasadzie na przemian z Michalem Papadopulosem. W Lechii musiałby rywalizować z Grzegorzem Kuświkiem i Marco Paixao.

Byłby to piąty transfer biało-zielonych w letnim okienku transferowym. Wcześniej klub pozyskał Milena Gamakowa, Simeona Sławczewa, Rafała Wolskiego oraz Stevena Vitorię. Z drużyną Piotra Nowaka nie trenuje już testowany serbski napastnik Marko Simić.