Kolejny zawodnik Benfiki blisko Lechii

Jak informuje portugalski dziennik sportowy "Record" 20-letni środkowy obrońca rezerw Benfiki Lizbona Joao Nunes może wkrótce przenieść się do Lechii Gdańsk.
Joao Nunes pochodzi z Setubal i w tamtejszym klubie 1. Maio stawiał pierwsze kroki, ale już w wieku 10 lat przeniósł się do Benfiki. Tu przeszedł wszystkie szczeble piłkarskiej edukacji, a przez dwa ostatnie lata regularnie występował w zespole jej II-ligowych rezerw. W sumie rozegrał 52 spotkania, z czego 29 w sezonie 2015/16. Zaliczył również osiem meczów w rozgrywkach młodzieżowej Ligi Europy. Jest środkowym obrońcą, chociaż może też grać na prawej stronie defensywy.

Nunes ma także za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Portugalii. Był m.in. podstawowym zawodnikiem zespołu do lat 19 podczas mistrzostw Europy w 2014 r., w którym Portugalczycy wywalczyli 2. miejsce.

Przed obecnym sezonem - podobnie jak jego kolega klubowy Paweł Dawidowicz, który dwa lata temu przeniósł się do Benfiki z Lechii (teraz wylądował w niemieckim VfL Bochum) - Nunes nie zdołał załapać się do kadry pierwszego zespołu, dlatego postanowił poszukać nowego klubu. Propozycji miał kilka, ale jak podaje "Record" zdecydował się na przenosiny do Lechii. Ma z nią podpisać 3-letni kontrakt.

Gdański klub od dłuższego czasu blisko współpracuje z Benfiką, niedawno pozyskał innego zawodnika tego klubu Kanadyjczyka Stevena Vitorię.