Sport.pl

Piotr Nowak: Takie zwycięstwa dają nam więcej pewności siebie

- Takie zwycięstwa dają nam więcej pewności siebie, to co robimy daje nam radość i wymierne efekty. Cieszy mnie, że po dwóch czerwonych kartkach pokazaliśmy charakter i dalej wierzyliśmy w sukces - mówił po meczu 1/16 finału Pucharu Polski z Piastem Gliwice trener Lechii Piotr Nowak. Jego zespół wygrał po rzutach karnych, po 120 minutach był bezbramkowy remis.
Spotkanie miało dramatyczny przebieg. Piłkarze Lechii kończyli je w "9" po czerwonych kartkach dla Michała Chrapka oraz Gersona. Mimo tego udało im się dotrwać do rzutów karnych, które wykonywali perfekcyjnie i wygrali je 5:3. Bohaterem meczu był Damian Podleśny, który w decydującej rozgrywce odbił strzał Patrika Mraza.

- Takie zwycięstwa dają nam więcej pewności siebie - stwierdził po spotkaniu trener Lechii Piotr Nowak. - To co robimy daje nam radość i wymierne efekty. Cieszy mnie, że po dwóch czerwonych kartkach dalej wierzyliśmy w sukces i pomimo niekorzystnych okoliczności pokazaliśmy charakter. Wykonaliśmy pięć perfekcyjnych rzutów karnych i zasłużenie jesteśmy w dalszej fazie rozgrywek. Chwała dla chłopaków i dla naszych kibiców, którzy pomagali nam w trudnych chwilach. Kadrę na ten mecz wyselekcjonowaliśmy w przemyślany sposób. Każdy z tych zawodników, który grał włożył w mecz to, co miał najlepszego. Pokazaliśmy, że jesteśmy jednością - podkreślił szkoleniowiec biało-zielonych. 

W 1/8 finału rywalem Lechii będzie II-ligowa Puszcza Niepołomice (mecz odbędzie się prawdopodobnie 21 września).

Więcej o: