Oficjalnie: Joao Nunes nowym piłkarzem Lechii

20-letni Joao Nunes został nowym piłkarzem Lechii. Portugalski obrońca przechodzi z Benfiki Lizbona na zasadzie transferu definitywnego, podpisał z gdańskim klubem trzyletni kontrakt.
O tym, że Nunes jest blisko Lechii pisaliśmy już w zeszłym tygodniu, teraz transfer został oficjalnie dopięty. Zawodnik pochodzi z Setubal, ale wszystkie szczeble piłkarskiej edukacji przeszedł w Benfice. Najpierw grał w drużynach juniorskich, a przez dwa ostatnie lata regularnie występował w zespole jej II-ligowych rezerw. W sumie rozegrał 52 spotkania, z czego 29 w sezonie 2015/16 (zdobył jedną bramkę). Zaliczył również osiem meczów w rozgrywkach młodzieżowej Ligi Europy. Jest środkowym obrońcą, chociaż może też grać na prawej stronie defensywy.

Nunes ma także za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Portugalii. Był m.in. podstawowym zawodnikiem zespołu do lat 19 podczas mistrzostw Europy w 2014 r. (Portugalczycy wywalczyli 2. miejsce), a także w trakcie ubiegłorocznych mistrzostw świata do lat 20, w których jego zespół dotarł do ćwierćfinału.

Przed obecnym sezonem Nunes nie zdołał załapać się do kadry pierwszego zespołu, dlatego postanowił poszukać nowego klubu. Propozycji miał kilka, ale ostatecznie wybrał Lechię.

To kolejny zawodnik Benfiki, który w ostatnich dniach zdecydował się na przenosiny do Gdańska. Wcześniej podobnie uczynił inny środkowy obrońca, Kanadyjczyk Steven Vitoria. Oprócz nich Lechia w tym oknie transferowym pozyskała jeszcze trzech piłkarzy: Rafała Wolskiego oraz Bułgarów Milena Gamakowa i Simeona Sławczewa. Poza nimi z wypożyczeń wrócili Damian Podleśny oraz Bartłomiej Pawłowski.

Zdjęcie LANKI ADIDAS GLORO FG B36021 Zdjęcie Lanki adidas Performance CONQUISTO II FG GTU24 Zdjęcie Lanki Adidas Performance Messi 15 1 IUT67
LANKI ADIDAS GLORO FG B36021 Lanki adidas Performance CO... Lanki Adidas Performance Me...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info