Sport.pl

Milinković-Savić i Gamakow zagrali w kadrze, Podleśny na ławce [WIDEO]

Piłkarze Lechii Milen Gamakow oraz Vanja Milinković-Savić wystąpili w meczach swoich narodowych reprezentacji. Bułgaria wygrała z Armenią 1:0, zaś Serbia pokonała Irlandię 3:2. Oba spotkania odbyły się w ramach eliminacji do mistrzostw Europy, które w 2017 odbędą się w Polsce.
Mecz z Irlandią był dla Serbów kluczowy w kontekście awansu do turnieju finałowego. Na pierwsze miejsce szanse zostały już praktycznie pogrzebane, ale w dalszym ciągu toczy się walka o drugą lokatę. Obecnie Serbia jest na drugim miejscu w grupie z przewagą dwóch punktów nad Słowenią. I właśnie ze Słowenią zmierzą się Serbowie na zakończenie zmagań (konfrontacja będzie mieć miejsce 11 października).

Pierwszy stracony gol przez SerbięI drugiŻadnych szans na awans do polskiego turnieju nie ma już reprezentacja Bułgarii, której barw broni Milen Gamakow. Pomocnik Lechii rozegrał pełne spotkanie przeciwko Armenii.

Szansę występu w reprezentacji młodzieżowej miał Damian Podleśny, jednak trener Marcin Dorna zdecydował się postawić między słupkami Jakuba Wrąbla. Biało-czerwoni zremisowali towarzysko z Węgrami, tracąc bramkę w samej końcówce.

Z ławki nie podniósł się też Steven Vitoria, a jego Kanada pokonała Salwador 3:1.

Więcej o: