Sport.pl

Marek Zieńczuk ponownie w Lechii. Będzie pracował z młodzieżą

Marek Zieńczuk został trenerem wyszkolenia technicznego w Akademii gdańskiej Lechii.
Po sezonie 2015/16 Zieńczukowi wygasł kontrakt z Ruchem Chorzów. 37-latek zdecydował się nie szukać kolejnych wyzwań jako zawodnik i zakończył karierę. Teraz będzie pracował z Akademią Lechii, pełniąc funkcję trenera wyszkolenia technicznego.

- Historia zatoczyła koło i znów jestem w Lechii, która jest dla mnie szczególnym klubem. Wiele jej zawdzięczam, dlatego bardzo się cieszę, że będę miał szansę niejako odpłacić się za to, co otrzymałem wcześniej od Lechii. Chciałbym w jak największym stopniu przekazać swoją wiedzę młodym piłkarzom - powiedział Zieńczuk. - Wyszkolenie techniczne w rozwoju piłkarskim każdego zawodnika jest jednym z kluczowych elementów. Moja funkcja nie będzie jednak polegała tylko na doskonaleniu umiejętności czysto technicznych. Chciałbym wnieść do Akademii nowe spojrzenie na szkolenie juniorów i pomóc młodym zawodnikom wejść w dorosły futbol pod każdym względem, zarówno tym sportowym, jak i mentalnym - dodał 37-latek.

Młodzi zawodnicy gdańskiego klubu będą mieli się od kogo uczyć. Zieńczuk może pochwalić się olbrzymim doświadczeniem na polskich boiskach. W samej ekstraklasie rozegrał 416 spotkań, w których strzelił 73 gole. Co ciekawe w biało-zielonej koszulce wystąpił na najwyższym szczeblu w Polsce zaledwie trzykrotnie. Przez ostatnie pięć i pół roku był piłkarzem Ruchu Chorzów.

Oczywiście największe sukcesy Zieńczuk odnosił z Wisłą Kraków, której piłkarzem był w latach 2004-2009. W trakcie pobytu w Krakowie trzykrotnie zdobył mistrzostwo Polski. W CV zapisał sobie również dziewięć występów w pierwszej reprezentacji Polski.

Więcej o: