Simeon Sławczew i Steven Vitoria powołani do reprezentacji swoich krajów

Dwaj piłkarze Lechii Gdańsk - Bułgar Simeon Sławczew oraz Kanadyjczyk Steven Vitoria - zostali powołani na październikowe mecze swoich reprezentacji narodowych.
Sławczew do reprezentacji Bułgarii jest powoływany od 2013 roku, w sumie rozegrał do tej pory siedem spotkań. Po raz ostatni wystąpił w narodowych barwach 25 marca tego roku w towarzyskim meczu z Portugalią. Bułgarzy niespodziewanie pokonali na wyjeździe przyszłych mistrzów Europy 1:0, a Sławczew pojawił się na boisku w 65 min zmieniając piłkarza Legii Warszawa Michaiła Aleksandrowa. Kilka tygodni później z ławki rezerwowych obserwował towarzyskie mecze z Japonią (porażka 2:7) oraz Danią (0:4).

Tym razem będzie miał szanse wystąpić w meczu o punkty. Sławczew został bowiem powołany na mecze eliminacji mistrzostw świata Rosja 2018 - 7 października z Francją na Stade de France w podparyskim Saint Denis oraz 10 października w Sztokholmie ze Szwecją. W pierwszym meczu kwalifikacji Bułgarzy pokonali na własnym stadionie Luksemburg 4:3.

Z kolei Vitoria otrzymał powołanie na towarzyskie mecze reprezentacji Kanady, która na początku października uda się na zgrupowanie do marokańskiego Marrakeszu. W tym mieście zmierzy się z Mauretanią (7 października) oraz Marokiem (11 października).