Lotto Ekstraklasa: Derby Trójmiasta 30 października!

Mecz pomiędzy Arką Gdynia i Lechią Gdańsk, który elektryzuje wszystkich kibiców w Trójmieście, odbędzie się w niedzielę 30 października o godz. 18 na Stadionie Miejskim w Gdyni.
Na ten moment kibice w Trójmieście czekali od dawna. Wreszcie Departament Logistyki Rozgrywek Lotto Ekstraklasy opublikował dokładny terminarz 14. kolejki. Hit tej serii gier (bo bez wątpienia tak trzeba rozpatrywać starcie tych drużyn), odbędzie się w niedzielę 30 października o godz. 18, ale tego należało się spodziewać.

Dlaczego? Otóż w tygodniu poprzedzającym derby Arka rozegra spotkanie w ramach 1/4 finału Pucharu Polski z Drutex-Bytovią Bytów. Najprawdopodobniej będzie ono miało miejsce w środę 26 października, dlatego też w grę wchodziły tak naprawdę tylko dwa dni. Niedziela i poniedziałek. A biorąc pod uwagę rangę tego meczu, decyzja była raczej klarowna.

Do derbowego starcia jest jeszcze trochę czasu. W międzyczasie Lechia zagra jeszcze w ekstraklasie z Ruchem Chorzów (dom), Legią Warszawa (wyjazd), Zagłębiem Lubin (wyjazd) i Piastem Gliwice (dom). Z kolei Arka zmierzy się z Lechem Poznań (wyjazd), Piastem Gliwice (dom), Górnikiem Łęczna (wyjazd), Pogonią Szczecin (dom) i wspomnianą Drutex-Bytovią (wyjazd).

Pełny terminarz 14. kolejki Lotto Ekstraklasy (28-31 października)

Piątek:

Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza, g. 18

Korona Kielce - Legia Warszawa, g. 20.30

Sobota:

Górnik Łęczna - Śląsk Wrocław g. 15.30

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów g. 18

Lech Poznań - Wisła Płock g. 20.30

Niedziela:

Cracovia - Jagiellonia Białystok g. 15.30

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk g. 18

Poniedziałek:

Zagłębie Lubin - Wisła Kraków g. 18