W sobotę Lechia zagra sparing z Wietcisą Skarszewy

W najbliższy weekend ekstraklasę czeka pauza związana z meczami narodowych reprezentacji. Piłkarze Lechii tym razem w jej trakcie rozegrają sparing, a rywalem będzie A-klasowa Wietcisa Skarszewy. Spotkanie odbędzie się w sobotę.
To druga w tym sezonie przerwa na mecze reprezentacji. W trakcie pierwszej - na przełomie sierpnia i września - trener Piotr Nowak nie zaplanował żadnego sparingu, zespół skupił się tylko na treningach. Tym razem biało-zieloni rozegrają grę kontrolną, a ich rywalem będzie A-klasowa Wietcisa Skarszewy.

Spotkanie odbędzie się w sobotę w Skarszewach, jego początek zaplanowano na godz. 12. Wietcisa występuje w tym sezonie w II grupie A-klasy i po siedmiu kolejkach zajmuje w tabeli 4. miejsce (liderem jest GTS Pszczółki).

W meczu tym na pewno nie wystąpią piłkarze Lechii powołani do reprezentacji narodowych. Seniorskich - Sławomir Peszko, Simeon Sławczew (Bułgaria), Steven Vitoria (Kanada) oraz młodzieżowych - Damian Podleśny (U-21), Paweł Stolarski (U-20), Vanja Milinković-Savić (Serbia U-21), Milen Gamakow (Bułgaria U-21) oraz Tomasz Makowski (U-18).