Krystian Pieszczek może wrócić do Wybrzeża. "Wstępne rozmowy już się odbyły"

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk szuka wzmocnień pod kątem sezonu 2017. Jednym z istotniejszych transferów gdańskiego klubu może być powrót Krystiana Pieszczka, który przez ostatnie dwa lata jeździł w barwach SPAR Falubazu Zielona Góra.
Sezon 2016 był dla Pieszczka ostatnim w gronie młodzieżowców. W Zielonej Górze "wykręcił" średnią biegową 1,556, co dało mu 34. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych PGE Ekstraligi. Był także trzecim najlepszym polskim juniorem (lepsi okazali się jedynie Bartosz Zmarzlik i Paweł Przedpełski). W przyszłych rozgrywkach Pieszczek ścigał się będzie już jako senior, jednak mimo to na brak zainteresowania nie narzeka.

- Mam kilka ofert i w najbliższym czasie mam nadzieję wybrać najlepszą z nich - podkreśla Pieszczek.

Przypomnijmy, że Pieszczek jest wychowankiem gdańskiego klubu. Debiutował w 2011 roku w Grudziądzu, a następnie reprezentował barwy Wybrzeża przez trzy sezony - dwa w PGE Ekstralidze i jeden w I lidze. Później jednak klub został zdegradowany o dwie klasy rozgrywkowe, w związku z czym nie było mowy o pozostaniu w Gdańsku i zapadła decyzja o przenosinach do Zielonej Góry. W Wybrzeżu Pieszczek pojechał łącznie w 48 meczach. Teraz - jak sam przyznaje - możliwy jest powrót nad morze.

- Powrót do Gdańska jak najbardziej wchodzi w grę. Czekam na ruch działaczy Wybrzeża, co mi zaproponują. Liczą się też cele drużyny na nowy sezon, czy będą chcieli awansować do PGE Ekstraligi. - mówi Pieszczek. - Wstępne, niezobowiązujące rozmowy z Wybrzeżem już się odbyły - dodaje.

Wiadomo jednak, że Wybrzeże nie będzie miało łatwo. Pieszczek jest bowiem łakomym kąskiem na rynku transferowym. Wyrwę na pozycji seniora mają m.in. drużyny Get Well Toruń oraz ROW-u Rybnik. Zwłaszcza w Toruniu Pieszczek zazwyczaj spisywał się świetnie.