Były gwiazdor Lechii liderem klasyfikacji strzelców ligi tureckiej [WIDEO]

Świetnie w obecnych rozgrywkach tureckiej ekstraklasy spisuje się były piłkarz Lechii Abdou Razack Traore. Reprezentant Burkina Faso w sześciu meczach zdobył dla zespołu Kardemir Karabukspor pięć goli i jest współliderem klasyfikacji strzelców.
Traore przyszedł do Lechii latem 2010 roku z Rosenborga Trondheim. Występował w gdańskim zespole przez 2,5 sezonu, zagrał w 64 ligowych meczach, w których zdobył 25 goli i był w tym czasie jedną z największych gwiazd ekstraklasy. Zdobył sobie ogromne uznanie kibiców Lechii, którzy pamiętają i wspominają go do dziś. Najlepszy tego dowód to fakt, że w ubiegłorocznym plebiscycie na najlepszego piłkarza 70-lecia Lechii zajął on bardzo wysokie 5. miejsce, tylko za wielkimi legendami gdańskiego klubu - Romanem Koryntem, Zdzisławem Puszkarzem, Romanem Rogoczem oraz Jerzym Kruszczyńskim.

Kiedy na początku 2013 r. odchodził do tureckiego Gaziantepsporu wydawało się, że to będzie dla niego tylko przystanek do większego klubu i czeka go niezła europejska kariera. Rzeczywistość okazał się jednak nieco inna. Traore owszem spisywał się w lidze tureckiej nieźle, ale nie wziął jej przebojem. Na dodatek właściwie co chwila zmieniał klub. W Gaziantepsporze zdobył 10 bramek w 37 spotkaniach (runda wiosenna sezonu 2012/13 i sezon 2013/14), w Kardemir Karabukspor również 10 goli w 25 meczach (sezon 2014/15), natomiast w Konyasporze 7 bramek w 30 spotkaniach (sezon 2015/16).

Przed obecnym sezonie Traore wrócił do Kardemir Karabukspor i niespodziewanie odpalił na dobre. W pierwszych sześciu kolejkach zdobył aż pięć goli, w większości efektownych. Kolejno pokonywał bramkarzy Rizesporu, Besiktasu Stambuł, Antalyasporu (dwukrotnie) oraz Trabzonsporu.

Dzięki temu jest z pięcioma bramkami współliderem klasyfikacji strzelców tureckiej ekstraklasy - tyle samo bramek mają Szwajcar Eren Derdiyok (Galatasaray), Brazylijczyk Welliton (Kayserispor) oraz reprezentant Turcji Cenk Tosun (Besiktas).

Poniżej wszystkie bramki Traore zdobyte w tym sezonie.

Karabukspor - Rizespor 3:0

Zobacz TUTAJ (gol Traore od 1:35)

Besiktas - Karabukspor 3:1 (gol Traore od 1:56)Karabukspor - Antalyaspor 3:2 (gole Traore od 1:38)Karabukspor - Trabzonspor 4:0 (gol Traore od 2:11)