Na derbach Trójmiasta Arka - Lechia będzie komplet. Bilety idą jak woda

Ogromne zainteresowanie wzbudzają pierwsze od ponad pięciu lat derby Trójmiasta, w których Arka Gdynia podejmie 30 października Lechię Gdańsk. Bilety idą jak woda i wszystko wskazuje na to, że rozpoczęta w poniedziałek sprzedaż zostanie zamknięta do końca tygodnia. Już w tej chwili uprawnionych do wejścia jest ponad 12 tys. osób, a mecz obejrzy w sumie 14 825 widzów.
To pokazuje jak wielki jest w Trójmieście głód derbów, kibice obu zespołów czekają na nie od 1 maja 2011 roku. Po niemal dokładnie 5,5 latach piłkarze Arki i Lechii znów staną naprzeciw siebie. 30 października w meczu 14. kolejki ekstraklasy żółto-niebiescy podejmą biało-zielonych. Spotkanie na Stadionie Miejskim w Gdyni rozpocznie się o godz. 18.

Na żywo będzie je mogło obejrzeć 14 825 kibiców. Wśród nich będą posiadacze całosezonowych karnetów na mecze Arki, których klub sprzedał ok. 3300, a także 711 fanów Lechii, którzy zasiądą w sektorze dla gości (sposób ich rozdzielenia pozostaje w gestii Stowarzyszenia Kibiców Lechii Gdańsk Lwy Północy). W sprzedaży znalazła się więc pula ok. 10 800 biletów.

Ruszyła ona w poniedziałek i w założeniu składać się miała z dwóch etapów. W pierwszym, który teoretycznie ma potrwać do 24 października, bilety mogą zakupić osoby, mające profil kibica i choć raz były w obecnym sezonie na meczu Arki w Gdyni. Zakup biletu i obecność na meczu z Pogonią Szczecin (odbędzie się on 21 października) także miała uprawniać do zakupu biletu w pierwszym etapie. Drugi etap, czyli sprzedaż otwarta dla wszystkich chętnych, ma rozpocząć się 25 października o godz. 10.

Jednak biorąc pod uwagę dynamikę sprzedaży, drugi etap prawdopodobnie w ogóle nie zostanie uruchomiony, gdyż pula biletów wyczerpie się dużo szybciej. Już po 24 godzinach nabywców znalazło 5,2 tys. wejściówek, a serwery były tak przeciążone, że system co jakiś czas zawieszał się na kilka lub kilkanaście minut. W środę wieczorem sprzedanych było już ponad 8 tysięcy biletów.

- Zostało niecałe 2,5 tys. wejściówek i to praktycznie tylko na trybunę GOSiR [za bramką, naprzeciwko "Górki'] - mówi nam rzecznik prasowy gdyńskiego klubu Tomasz Rybiński. - Myślę, że przy takim tempie schodzenia biletów, do końca tygodnia sprawa będzie załatwiona i będziemy mogli ogłosić, że sprzedaż wejściówek na derby została zakończona - przyznaje Rybiński.

Zatem, żeby obejrzeć na żywo derby Trojmiasta trzeba się pospieszyć. Bilety kupować można za pośrednictwem strony internetowej bilety.arka.gdynia.pl lub w punktach stacjonarnych na terenie: Gdyni, Rumi, Wejherowa i Tczewa (ich wykaz znaleźć można na stronie www.arka.gdynia.pl).

Przypomnijmy, że wspomniane ostatnie derby Trójmiasta - również na Stadionie Miejskim w Gdyni - miały dramatyczny przebieg. Po niesamowitym meczu padł wynik 2:2, choć jeszcze w 89 min Arka prowadziła 2:0 (po golach Emila Nolla oraz Tadasa Labukasa). Jednak w końcowych fragmentach spotkania bramki dla biało-zielonych zdobyli Paweł Nowak oraz Luka Vucko (w siódmej minucie doliczonego czasu gry!) i gdańszczanie niemal cudem wyrwali punkt. Ten remis był jednym z gwoździ do trumny Arki, która po tamtym sezonie spadła z ekstraklasy. Po pięciu latach do niej wróciła, dzięki czemu kibice w Trójmieście znów będą mogli przeżywać emocje związane z potyczką lokalnych rywali. Oby równie wielkie jak w maju 2011 roku.