Ekstraklasa. Lechia Gdańsk wciąż nie zapłaciła za Flavio Paixao. Grozi jej odebranie punktów

Lechia Gdańsk wciąż nie zapłaciła Śląskowi Wrocław za transfer Flavio Paixao. Liderowi polskiej ekstraklasy grozi odjęcie punktów - informuje "Przegląd Sportowy".
Lechia ma czas na ostatecznie rozliczenie się do 30 listopada. Jeśli przekroczy ten termin dostanie minusowe punkty. Śląsk powinien dostać za swojego byłego piłkarza 307,5 tys. zł. Pierwotny termin płatności minął 31 marca (teraz do tej kwoty zostaną naliczone odsetki).

Lechia zimą podpisała kontrakt z Paixao wchodzący w życie od 1 lipca (Portugalczykowi kończył się kontrakt), a następnie dogadała się ze Śląskiem w kwestii jego wykupu. Piłkarski Sąd Polubowny chciał doprowadzić do ugody, ale Lechia twierdziła, że nie ma pieniędzy i chciała zapłacić tę kwotę na raty - pierwszy przelew miał trafić na konto Śląska w 2017 roku! Wrocławianie nie zgodzili się na takie rozwiązanie.

Lechii już w poprzednim sezonie odjęto jeden punkt za opóźnienia w spłacie zobowiązań finansowych. Maksymalna możliwa kara to odjęcie 10 pkt. Całość na stronie "Przeglądu Sportowego".Jedenastka gwiazd ligi, które latem mogą być do wzięcia za darmo