B±k miał podbić Portugalię. Zagra w II lidze polskiej

Z portugalskiej Madery, z przystankiem w Gdańsku, do Płocka trafił Mateusz B±k. Wieloletni golkiper Lechii, po nieudanym półrocznym pobycie w Maritimo Funhal, podpisał kontrakt w drugoligow± Wisł±.
A jeszcze niedawno B±k błyszczał w Ekstraklasie - wideo »

- Kontrakt obowi±zuje przez pół roku z opcj± kolejnych 12 miesięcy w przypadku awansu - mówi B±k. - Wszystkim w Gdańsku chciałbym przekazać wielkie dziękuję za to co razem przeżyli¶my. Chcę również powiedzieć do zobaczenia za 1-1,5 roku na PGE Arena Gdańsk. Liczę, że tyle czasu będę potrzebował, aby odbudować się i pokazać na co mnie stać - mówił 27-latek, który wci±ż liczy na powrót do Ekstraklasy.

W Gdańsku B±k stawiał pierwsze piłkarskie kroki - najpierw jako wychowanek Jantaru Pruszcz, póĽniej - już w wieku 13 lat - trenuj±c w Lechii. Wtedy jednak zespół z Trójmiasta grał w klasie okręgowej. Gdy jednak po latach - w 2008 roku - gdański klub awansował do Ekstraklasy, B±k wszedł na najwyższ± półkę razem z nim. Zadebiutował już we wrze¶niu, i choć wpu¶cił gola, pozostał podstawowym bramkarzem zespołu do końca rundy jesiennej. PóĽniej wygryzł go Paweł Kapsa, który między słupkami Lechii czę¶ciej stawał także w kolejnym sezonie. W międzyczasie B±kiem interesowała się nawet Wisła Kraków, ale w styczniu 2010 bramkarz został jednak wypożyczony do portugalskiego CS Maritimo. Kontrakt zawierał nawet opcję pierwokupu, ale po pół roku "grzania ławki" B±k wrócił nad Wisłę i po kilkumiesięcznym terminowaniu w rezerwach Lechii trafił do Wisły. Nie zasili jednak wicemistrzów Polski, ale drugoligow± drużynę z Płocka.

- Z jednej strony szkoda żegnać Mateusza, ale z drugiej dla jego sportowego rozwoju to z pewno¶ci± lepiej - mówił prezes gdańskiego klubu Maciej Turnowiecki. - Od jakiego¶ czasu pojawiały się kolejne oferty i my jako klub dla wszystkich tych pomysłów byli¶my przychylni. Wierzę, że piłkarz, który przeszedł z nami długa drogę z A-klasy do Ekstraklasy zdoła według własnych słów się odbudować i kiedy¶ do nas powróci.

Wisła Płock zajmuje obecnie 3. miejsce w grupie wschodniej drugiej ligi.

Z portugalskim drugoligowcem zremisował Widzew ŁódĽ »