Kaczmarek przechodzi z Lechii do ŁKS. Za 150 tys.

Marcin Kaczmarek, który w przerwie zimowej został przez trenera Tomasza Kafarskiego odsunięty od pierwszego zespołu, przechodzi do I-ligowego ŁKS Łódź. Lechia dostanie za ten transfer ok. 150 tys. zł.
Kiedy latem 2008 roku Kaczmarek przechodził do Lechii z Korony Kielce był wówczas najdroższym piłkarzem w historii klubu - kosztował 600 tys. zł. Początki miał świetne, w pierwszym sezonie był czołowym zawodnikiem zespołu, potem jego pozycja zaczęła słabnąć. Przekwalifikowany na lewego obrońcę nie radził sobie tak dobrze jak na nominalnej pozycji skrzydłowego. Przed obecnymi rozgrywkami dopadła go groźna choroba zatok i przez kilka tygodni nie mógł trenować. Do składu powrócił 17 września w meczu z Cracovią, w sumie zagrał w 7 meczach, ale tylko w dwóch od 1. do 90. minuty.

Po zakupie Levona Hayrapetyana trener Kafarski przesunął Kaczmarka do zespołu rezerw i dał mu zielone światło na poszukiwanie nowego klubu. Ostatecznie "Kaka" trafił do lidera I ligi ŁKS. Suma transferu to ok. 150 tys. zł.

Kaczmarek w sumie rozegrał w Lechii 59 meczów w ekstraklasie i zdobył 3 gole. Tak padł pierwszy z nich (mecz z Cracovią w sezonie 2008/09):