Kto zagra z Ruchem za Deleu - Bąk, a może Pietrowski?

W sobotnim meczu z Ruchem Chorzów Lechia zagra bez podstawowego prawego obrońcy Deleu.
Brazylijczyk jest chory i w ogóle nie pojechał do Chorzowa. Kto go zastąpi na prawej stronie? - Mam kilka opcji. Mogą to być Bąk albo Pietrowski - mówi trener Lechii Tomasz Kafarski.

Z Ruchem nie zagrają również kontuzjowani Sergejs Kożans i Tomasz Bobrowski, w meczowej osiemnastce znalazło się za to trzech nowych piłkarzy - obrońcy Luka Vucko i Levon Hajrapetjan oraz pomocnik Kamil Poźniak.

Lechia wyjechała do Chorzowa w piątek o godz. 7, po drodze - w Gutowie - trener Kafarski przewidział jeszcze trening.

W pierwszym meczu w Gdańsku był remis 0:0 i piłkarze Lechii mieli po tym spotkaniu duży niedosyt. Teraz mają szansę na pełnię szczęścia, zwłaszcza, że Ruch zagra w sobotę (początek meczu o godz. 17) mocno osłabiony. Z powodu kontuzji zabraknie Krzysztofa Nykiela i Michała Pulkowskiego, a za kartki pauzować będą Gabor Straka i Marcin Malinowski.

Ozdobą spotkania będzie występ przeciwko Lechii nowego piłkarza Ruchu Marka Zieńczuka, który jeszcze w rundzie jesiennej był zawodnikiem drużyny z Gdańska. W Lechii wracający do formy piłkarz zagrał jednak tylko w trzech meczach ekstraklasy, spędził na boisku tylko 79 minut. Zieńczuk trafił do Ruchu za darmo. Co prawda podpisał z Lechią umowę do końca sezonu, ale znajdował się w niej zapis pozwalający obu stronom na jej zerwanie już po rundzie jesiennej. Piłkarz skorzystał z tej klauzuli.

Być może w meczu z Lechią w Ruchu zagra już też nowy napastnik Paweł Abbott. - Jeśli uda się go pozyskać, to będę miał większe pole manewru. A jeśli nie, to tragedii nie będzie - mówi trener Ruchu Waldemar Fornalik.

Kadra Lechii Gdańsk na mecz z Ruchem Chorzów :

Bramkarze: Paweł Kapsa, Sebastian Małkowski.

Obrońcy: Vytautas Andriuskevicius, Levon Hajrapetjan, Rafał Janicki, Luka Vućko, Krzysztof Bąk.

Pomocnicy: Marcin Pietrowski, Łukasz Surma, Kamil Poźniak, Paweł Nowak, Marko Bajić. Napastnicy: Abdou Razack Traore, Ivans Lukjanovs, Aleksander Sazankow, Piotr Wiśniewski, Bedi Buval, Tomasz Dawidowski.

Polecamy - Najnowsze informacje o drużynie Lechii