Lechia Gdańsk i Gryf Słupsk od dziś działają razem

Lechia Gdańsk i Gryf Słupsk będą współpracować na niwie sportowej. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane w środę w słupskim ratuszu.
Gryf może liczyć na pomoc szkoleniową, organizacyjną, marketingową i prawną. Lechia rozszerzy natomiast obszar, na którym obowiązywać będzie prowadzony przez nią Wieloletni Plan Szkolenia.

- Wierzymy, że nasze know-how pomoże Gryfowi w kolejnych awansach na szczebel centralny - powiedział prezes gdańskiego klubu Maciej Turnowiecki. - Cieszymy się również że w tak dużym ośrodku miejskim będzie realizowany plan szkoleniowy według naszego pomysłu.

Kluby zobowiązały do podejmowania wspólnych działań w zakresie zarówno piłki seniorskiej jak i młodzieżowej. Lechia zadeklarowała się przede wszystkim do doradztwa w kwestiach organizacyjnych i szkoleniowych. Co najistotniejsze słupszczanie będą mogli w pełni korzystać z obowiązującego przy Traugutta Wieloletniego Planu Szkolenia. Trenerzy Gryfa będą mieli ponadto dostęp do nowoczesnych materiałów szkoleniowych oraz udziału w organizowanych przez Lechię szkoleniach i stażach na preferencyjnych warunkach. Piłkarze ze Słupska będą mogli natomiast liczyć na udział w stażach szkoleniowych w zespołach Lechii. Umożliwione zostaną im także konsultacje medyczne i fizykoterapeutyczne.

- Porozumienie z Lechią to wielka sprawa - powiedział prezes Gryfa Paweł Kryszałowicz. - Liczymy na pomoc dla pierwszej drużyny, ale przede wszystkim liczymy na objęcie szkoleniem jak największej ilości młodych ludzi.

Gryf Słupsk w zawartym porozumieniu zobowiązał się do zorganizowania na swoim terenie struktury szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzież w wieku 7-16 lat począwszy od naboru, a skończywszy na zespole juniorów młodszych. Integralną częścią umowy jest również zapis o wzajemnym pierwszeństwie w pozyskiwaniu zawodników obu klubów zarówno w przypadku transferów czasowych jak i definitywnych.