Kontuzja Levona Hajrapetjana. Nie zagra przeciwko GKS

Hajrapetjan wrócił z urazem z meczów reprezentacji Armenii. Z lekką kontuzją przyjechał także Ivans Lukjanovs, ale jego występ w piątek jest możliwy.
Hajrapetjan zagrał 67. min w meczu eliminacji mistrzostw Europy przeciwko Rosji. Armenia zremisowała 0:0 z półfinalistą ostatniego Euro i zachowuje realne szanse na awans. Piłkarz Lechii okupił jednak grę w kadrze kontuzją. - Jest wykluczony z gry najbliższym czasie, ma naciągnięty mięsień - mówi trener Lechii Tomasz Kafarski. - Lukjanovs też nie wygląda za różowo. Ma delikatny uraz, ale jest szansa, że nie wykluczy go on z meczu - dodaje Kafarski. Lukjanovs rozegrał pełne 90 min w meczu eliminacji ME Białoruś - Łotwa (2:1) i był najlepszym piłkarzem swojej drużyny.

Lechia czeka jeszcze na powrót trzech reprezentantów Sebastiana Małkowskiego, Vytautasa Andriuskeviciusa oraz Abdou Traore. Ten ostatni ma być na środowym treningu, pozostała dwójka na Traugutta pojawi się w czwartek. - Zobaczymy w jakim stanie wrócą z wojaży. To że wraz z wzrostem poziomu gry zespołu wzrasta liczba reprezentantów to normalne. Pierwszy raz spotkaliśmy się jednak z tak masowym wyjazdem i dopiero przekonamy się jak to się wszystko potoczy - tłumaczy Kafarski.

Lechia będzie chciała w piątek przełamać fatalną serię pięciu kolejnych porażek z GKS. W tym sezonie przełamała już kilka barier (zwycięstwo nad Legią Warszawa i Polonią Bytom), teraz czas na kolejną. - Trzymamy się tej wersji. Chcemy przełamać w końcu Bełchatów, wygrać ten mecz i w spokoju przygotowywać się do półfinału Pucharu Polski z Legią. Mieliśmy przed przerwą trzy ciężkie mecze, w krótkim odstępie czasu, więc potrzeby był trening wyrównawczy dla tych którzy nie grali i odpowiedni dla tych którzy długo byli na boisku, aby wrócili do dawnego błysku - wyjaśnia Kafarski.