Sport.pl

Poźniak przed meczem z GKS: To będzie mój pierwszy raz

- Mam nadzieję, że pomogę Lechii skończyć czarną serię meczów z Bełchatowem - mówi pomocnik Lechii Kamil Poźniak. Lechia przegrała z GKS pięć meczów pod rząd.
Stań się fanem Trójmiasto - Sport.pl na portalu Facebook

Łukasz Pałucha: Denerwuje się pan przed meczem z byłą drużyną?

Kamil Poźniak: Nie mam żadnego stresu. Wręcz odwrotnie, nie mogę się już doczekać tego spotkania. Chciałbym już grać, chciałbym, żeby ten mecz już się toczył. Na pewno fajnie będzie zobaczyć kolegów i cały sztab trenerski, bo jeszcze niedawno ze sobą współpracowaliśmy, ale żadnego dodatkowego dreszczyku emocji z tego powodu nie czuję. Chciałbym zagrać od pierwszej minuty, liczę że trener na mnie postawi.

Dobrze zna pan rywali, wie, co każdy z nich może zrobić na boisku, czym może zaskoczyć. Czy dzięki temu będzie panu łatwiej?

- Ciężko mi odpowiedzieć, bo nigdy nie miałem jeszcze okazji grać przeciwko byłej drużynie. To będzie mój pierwszy raz, sam jestem ciekawy, jak to wypadnie. Trenerom nie muszę nic podpowiadać, bo są na bieżąco. Wiedzą, na kogo trzeba zwrócić baczniejszą uwagę i na pewno wymyślą optymalną taktykę.

Zimą doszło do wymiany zawodników pomiędzy Lechią i GKS. Do Bełchatowa przeszedł Paweł Buzała, pan trafił do Lechii. Który klub zrobił lepszy interes?

- Nie można tak do tego podchodzić, na boisku walczy cała drużyna, to nie sport indywidualny. Za nami dopiero cztery kolejki wiosny, jest więc zdecydowanie zbyt wcześnie na oceny.

Bełchatów to prawdziwy prześladowca Lechii. Może z panem w składzie uda się to zmienić?

- Mam nadzieję, że pomogę Lechii skończyć tę czarną serię. Jestem tu nowym zawodnikiem, więc ciężko mi oceniać, dlaczego moi obecni koledzy zawsze przegrywali z Bełchatowem. GKS to od kilku lat czołówka ekstraklasy, ale w tym sezonie Lechia wygrywała już z silniejszymi drużynami, więc nie ma co patrzeć na statystyki. Trzeba zostawiać kupę zdrowia na boisku, złapać odpowiedni rytm, i powinno być dobrze.

Polecamy - Osiemnastka meczowa na BełchatówWięcej o: