Piłkarz Lechii Krzysztof B±k: Legia nie jest słabym zespołem!

- W takich zespołach jak Legia, Wisła czy Lech graj± tak dobrzy zawodnicy, że w meczach z tymi rywalami zawsze trzeba być ostrożnym. Dlatego fakt, że Legia przegrała trzy spotkania z rzędu na pewno nas nie u¶pi - mówi przed meczem 1/4 finału Pucharu Polski z Legi± piłkarz Lechii Krzysztof B±k.
Stań się fanem Trójmiasto - Sport.pl na portalu Facebook

B±k to w tym sezonie piłkarz w Lechii niezast±piony. Podobnie jak Łukasz Surma zagrał we wszystkich ligowych i pucharowych meczach biało-zielonych nie schodz±c z boiska nawet na minutę. Teraz razem z kolegami musi powstrzymać napastników Legii. - Raz już nam się to w tym sezonie udało [wygrana 3:0 w meczu ligowym w Warszawie], ale spotkanie w Gdańsku to będzie zupełnie inna historia. Zarówno u nas, jak i u rywali s± nowi zawodnicy, zespoły nieco się zmieniły więc nie ma co za bardzo wracać do tamtego meczu. No chyba, że mówimy o sferze psychologicznej, bo na pewno zwycięstwo Lechii w Warszawie, pierwsze po kilkudziesięciu latach, miało dla nas duże znaczenie. Wiemy, że stać nas na pokonanie Legii i chcemy to w ¶rodę powtórzyć - podkre¶la B±k.

Ogromna szansę na przełamanie złej passy lechi¶ci mieli w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. Wówczas sytuacja była podobna jak obecnie. Legia przyjechała na mecz ligowy do Gdańska po serii trzech meczów bez zwycięstwa (dwie porażki i remis), mało tego po 10. minutach wynik brzmiał 2:0 dla Lechii. A jednak spotkanie zakończyło się zwycięstwem go¶ci 3:2. - To ¶wiadczy, że takie zespoły jak Legia - podobnie jak Wisła czy Lech - nigdy nie s± z góry skazane na porażkę. Po prostu maj± one w składzie dużo indywidualno¶ci, które w każdej chwili s± w stanie odwrócić losy meczów. Dlatego musimy być w ¶rodę bardzo czujni - podkre¶la B±k, który bardzo szybko złapał wspólny język z nowym piłkarzem Lechii Luk± Vucko. - Nie było z tym problemu bo Luka to nie jest jaki¶ żółtodziób tylko do¶wiadczony piłkarz, już powoływany do silnej reprezentacji Chorwacji. Pod względem piłkarskim dotarli¶my się szybko, nie ma również większych kłopotów z komunikacj± boiskow±, dlatego nasza współpraca układa się dobrze - zaznacza B±k.

Polecamy - Czy Lechia awansuje do finału Pucharu Polski