Sport.pl

Piłkarze Lechii walczą w Warszawie o finał i zachowanie szansy na milion złotych premii. Legia daje więcej

W wypadku zdobycia Pucharu Polski piłkarze Lechii Gdańsk dostaną do podziału premię w wysokości miliona złotych. Zawodnicy Legii mają obiecane o 200 tys. zł więcej. W pierwszym spotkaniu 1/2 finału Legia wygrała w Gdańsku 1:0. Rewanż dziś o godz. 18.30. Relacja na trojmiasto.sport.pl
Co ciekawe dla piłkarzy Legii to ostatnia w tym sezonie szansa na dodatkową premię pieniężną. W rozgrywkach ligowych premia - aż 4 miliony złotych - czekała na nich tylko za zdobycie mistrzostwa Polski. A na to szansa jest w ich przypadku już tylko iluzoryczna.

Z kolei piłkarze Lechii mogą liczyć na dodatkowe wypłaty w wypadku zajęcia na koniec sezonu miejsca w przedziale 1-6. Wówczas dostaną 30 procent "zamrożonych" pieniędzy wywalczonych za zwycięstwa i remisy.

Ponadto w regulaminie zapisane są dodatkowe premie za zajęcie miejsc od 1 do 5. Tytuł mistrza Polski to dla piłkarzy Lechii zarobek 2 milionów złotych, wicemistrzostwo zostało wycenione na 1,5 miliona, a brązowy medal na równy milion. Czwarte miejsce to 400 tys. złotych, a piąte - 200 tysięcy złotych.

Polecamy - Wszystko o meczu Legia - LechiaCzy Lechia awansuje do finału Pucharu Polski? Podyskutuj Trójmiasto-Sport.pl na portalu Facebook »


Więcej o:
Skomentuj:
Piłkarze Lechii walczą w Warszawie o finał i zachowanie szansy na milion złotych premii. Legia daje więcej
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX