Sport.pl

Piłkarze Lechii Krzysztof Bąk i Deleu muszą uważać na kartki

Obaj obrońcy Lechii zobaczyli w tym sezonie po trzy żółte kartki, jeśli kolejną zobaczą w niedzielnych derbach Trójmiasta z Arką Gdynia, nie zagrają w meczu z Wisłą Kraków. Spotkanie Arki z Lechią rozpocznie się o godz. 17.30, relacja na trojmiasto.sport.pl.
Widmo ewentualnej kary krąży nad piłkarzami już od dłuższego czasu. Bąk trzecią żółtą kartkę zobaczył w pierwszym spotkaniu rundy wiosennej z Ruchem Chorzów, Deleu jeszcze wcześniej - w jesiennym meczu derbowym z Arką.

Do tej pory najwięcej żółtych kartek wśród piłkarzy Lechii, po 4, zobaczyli Marko Bajić, Paweł Nowak oraz Tomasz Dawidowski. Po 2 żółte kartki mają Vytautas Andriuskevicius, Marcin Pietrowski, Łukasz Surma oraz Abdou Traore. Bez kartki pozostają m.in. Levon Hajrapetjan, Paweł Kapsa, Luka Vucko oraz Kamil Poźniak.

W spotkaniu z Arką za kartki nie będzie pauzował żaden zawodnik Lechii, ale z powodu urazów zabraknie Piotra Wiśniewskiego, Sergejsa Kożansa (obaj podobnie jak Bąk i Deleu zobaczyli po 3 żółte kartki), Dawidowskiego, Aleksandra Sazankowa oraz Tomasza Bobrowskiego.Więcej o: