Znamy plan przygotowań do sezonu piłkarzy Lechii

Dwa zgrupowania i siedem sparingów - to plan letnich przygotowań do nowego sezonu piłkarzy Lechii Gdańsk. Na pierwszych zajęciach piłkarze spotkają się 20 czerwca.
- Tradycyjnie rozpoczną je badania wydolnościowe - przypomina Piotr Żuk, kierownik zespołu. Dzień później drużyna wyjedzie na pierwsze z dwóch zaplanowanych letnich zgrupowań. We Wronkach ekipa Lechii przebywać będzie do 29 czerwca. Na zakończenie obozu podopieczni Tomasza Kafarskiego zagrają pierwszy sparing - ich rywalem będzie Polonia Warszawa. Następnie zespół będzie trenował w Gdańsku na obiektach przy Traugutta. 6 lipca biało-zieloni wyjadą na obóz do Opalenicy, który potrwa do 15 lipca. Tam rozegrają trzy sparingi. Najciekawiej zapowiada się mecz z Omonią Nikozja. - Potwierdzamy pozostałych rywali, niemniej mamy już zapewnienie, że w Opalenicy zmierzymy się z ekipą z Cypru - mówi Żuk.

Są plany aby w lipcu na kilkanaście dni przyjechał do Gdańska specjalista od przygotowania fizycznego z hiszpańskiego Villarreal. To efekt kontaktów nawiązanych przez oba kluby przy okazji ubiegłorocznego meczu sparingowego.

Plan przygotowań:

20 czerwca - rozpoczęcie przygotowań

21-29 czerwca - zgrupowanie we Wronkach

29 czerwca - sparing: Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa

30 czerwca - 5 lipca - treningi na własnych obiektach

2 lipca - sparingi: Lechia - Olimpia Grudziądz i Lechia - Zawisza Bydgoszcz

6-15 lipca - zgrupowanie w Opalenicy (na miejscu drużyna rozegra trzy sparingi w tym z Omonią Nikozja)

23 lipca - mecz otwarcia PGE Areny z udziałem zespołu Lechii (rywal jeszcze nieznany)