Sport.pl

Niedoszły piłkarz Lechii Gdańsk spróbuje dziś zatrzymać Leo Messiego

Albańczyk Renato Arapi rok temu próbował dostać się do zespołu Lechii Gdańsk, ale nie przeszedł testów. Dziś zagra w meczu Argentyna - Albania i będzie próbował powstrzymać najlepszego piłkarza świata Leo Messiego.
Arapi był rok temu bardzo bliski angażu do Lechii, która usilnie poszukiwała lewego obrońcy. Wyjechał nawet z gdańskim zespołem na przedsezonowe zgrupowanie, choć jego klub Besa Kavaje grał w tym czasie mecz w eliminacjach do Ligi Europejskiej. Jednak na ostatniej prostej 24-letni Albańczyk przegrał wyścig o angaż w Lechii z bardziej perspektywicznym Litwinem Vytautasem Andriuskeviciusem.

W ostatnim sezonie Arapi najpierw był piłkarzem zespołu Shkumbini, a przed rundą wiosenną przeszedł do Skenderbeu Korcza, z którym zdobył mistrzostwa Albanii i powalczy o awans do Ligi Mistrzów (w I rundzie kwalifikacji jego zespół zmierzy się z cypryjskim Apoelem Nikozja). Jednak najpierw będzie miał okazję stanąć naprzeciwko reprezentacji Argentyny i to nie tej rezerwowej, którą mieliśmy okazję "podziwiać" w Polsce, ale tej przygotowującej się do rozpoczynającego się 1 lipca turnieju Copa America (Argentyna będzie jego gospodarzem). Spotkanie odbędzie się w Buenos Aires na stadionie Monumental (tam swoje mecze rozgrywa na co dzień River Plate) i uświetni obchody Dnia Flagi argentyńskiej, który przypada właśnie 20 czerwca. Mecz rozpocznie się o godz. 23.10 polskiego czasu.

Dla Argentyńczyków będzie to ostatni sprawdzian przed Copa America więc można się spodziewać, że trener Sergio Batista wystawi do gry najsilniejszy skład. Co ciekawe mecz zupełnie zlekceważyła federacja albańska, która wysłała do Buenos Aires drużynę złożoną głównie z zawodników ligi albańskiej, uzupełnionej o sześciu piłkarzy z klubów zagranicznych, ale nie tych najbardziej znanych. M.in. dzięki temu szansę wyjazdu dostał Arapi, który tym spotkaniem może zadebiutować w seniorskiej reprezentacji Albanii (wcześniej grał tylko w młodzieżowych zespołach swojego kraju).

A tak gra Renato Arapi:ZACIEKAWIŁ CIĘ SIĘ TEN NEWS? KLIKNIJ "LUBIĘ TO" PONIŻEJ I SPRAW, ŻEBY ZAPOZNALI SIĘ Z NIM RÓWNIEŻ TWOI ZNAJOMI!

Więcej o: