Sport.pl

Mateusz Machaj będzie grał w Lechii Gdańsk przez cztery lata

Po wczorajszym sparingu z Omonią Nikozja Tomasz Kafarski podjął decyzję o podpisaniu z Mateuszem Machajem czteroletniej umowy na grę w Lechii Gdańsk. Dla tego piłkarza będzie to duża różnica poziomów, bo poprzedni sezon spędził w III lidze.
Mateusz Machaj, rocznik 1989, jest wychowankiem UKS SP Głogów. Przez kilka sezon trenował w drużynach juniorskich w Amice Wronki i Lechu Poznań. Ostatni sezon spędził w III lidze w Chrobrym Głogów i z tą drużyną wywalczył awans do II ligi. Grając na pozycji pomocnika strzelił 16 bramek i został królem strzelców III ligi dolnośląsko-lubuskiej.

- Jestem bardzo zadowolony z pozyskania tego zawodnika - mówi szkoleniowiec Lechii Tomasz Kafarski i dodaje: - Mateusz ma wszelkie predyspozycje, by grać na wysokim poziomie w Ekstraklasie. Jest bardzo sumienny i wszystko w swoim życiu podporządkował grze w piłkę. Jego transfer do Lechii może okazać się odkryciem.

Przeskok z III ligi do ekstraklasy będzie dla tego zawodnika dużym wyzwaniem, aczkolwiek w przeszłości mieliśmy już przykłady zawodników, którzy świetnie sobie radzili w najwyższej klasie rozgrywkowej przychodząc z niższych lig. Najgłośniejszym taki przykładem w ostatnich latach był transfer Jakuba Błaszczykowskiego, który w sezonie 2004/2005 przeszedł z KS Częstochowa do Wisły Kraków i szybko wywalczył miejsce w podstawowym składzie białej gwiazdy.

Więcej o: