Sport.pl

Ekstraklasa. Lechia przetestuje Sotirovicia

Vuk Sotirović, który przed tygodniem rozwiązał kontrakt ze Śląskiem Wrocław dołączył do ekipy Lechii Gdańsk, która przebywa obecnie na obozie w Opalenicy. Jeżeli gdańszczanie zdecydują się na jego zatrudnienie, Lechia będzie jego trzecim klubem w przeciągu roku.
Na pierwszym treningu gdańskiego zespołu Serb pojawił się w sobotę - poinformowała oficjalna strona Lechii. Na początku tygodnia ma przejść testy medyczne oraz wystąpić we wtorkowym sparingu biało-zielonych z Koroną Kielce. Potem Lechia podejmie decyzję co do jego przyszłości.

Tydzień temu Sotirović rozwiązał kontrakt ze Śląskiem Wrocław, którego graczem był od lipca 2008 roku. W zeszłym sezonie w barwach wrocławskiego klubu grał jednak tylko w rundzie jesiennej. Po tym jak popadł w konflikt z trenerem Orestem Lenczykiem, został wypożyczony do Jagiellonii Białystok, gdzie miał być alternatywą dla Tomasza Frankowskiego i zająć miejsce w drużynie po kontuzjowanym Bartłomieju Grzelaku.

Na Podlasiu długo miejsca nie zagrzał. Zagrał tylko w kilku spotkaniach i odszedł po decyzji jaką podjął szkoleniowiec Michał Probierz. Na początku lipca Śląsk rozwiązał umowę z Serbem, na co zanosiło się od czasu, gdy wrocławscy działacze zdecydowali, że zespół nadal prowadzić będzie Lenczyk.

Sotirović w Polsce przebywa od 2005 roku. Oprócz Śląska i Jagiellonii grał też w ŁKS-ie i Zawiszy Bydgoszcz. W Ekstraklasie rozegrał 77 spotkań i zdobył 25 bramek.

W zeszłym sezonie głównym problemem gdańskiej drużyny była skuteczność snajperów. Klub rozwiązał już umowę z francuskim napastnikiem Bedim Buvalem i szuka wzmocnień do linii ataku. Obecnie na testach w Lechii przebywa również były reprezentant Polski - Emmanuel Olisadebe. Czy któryś z zawodników przekona do siebie trenera Tomasza Kafarskiego przekonamy się w najbliższym tygodniu.

Ekstraklasa ma nowe logo


Więcej o: