Piłkarze Lechii Gdańsk zagrają w nowym sezonie w biało-zielonych pionowych "pasiakach" [ZDJĘCIA]

Biało-zieloni po roku przerwy znów zagrają w tzw. "pasiakach", ale tym razem poziome pasy zastąpią podłużne. W takich strojach Lechia nie grała od 40 lat. Kompletami rezerwowymi będą stroje białe i czarne.
Piłkarze z Gdańska w ponad 65-letniej historii klubu w "pasiakach" grali dość często (po raz ostatni w sezonie 2009/10), ale zazwyczaj były one poziome. - W strojach z podłużnymi pasami, nasi piłkarze grali głównie w latach 60-tych - mówi Zbigniew Zalewski, kustosz muzeum Lechii, które niedługo zostanie otwarte na PGE Arenie. - Potem jeszcze w latach 70-tych przez pół rundy mieli podobny wzór koszulek i to wszystko. Dlatego w nowym sezonie zobaczymy Lechię w strojach, w których do tej pory grała bardzo rzadko - dodaje Zalewski.

Kolekcja firmy Adidas, z której korzystać będą lechiści, nie jest przygotowana specjalnie dla gdańskiego klubu. Na to trzeba będzie poczekać do następnego sezonu. Jest już praktycznie przesądzone, że na sezon 2012/13 adidas przygotuje dla Lechii unikatową, specjalna kolekcję. W przypadku polskich klubów na taki przywilej trzeba sobie zasłużyć, np. Legia Warszawa, choć z Adidasem współpracuje już kilka lat, dopiero w tym sezonie grać będzie w strojach przygotowanych specjalnie dla niej. Podobnie Śląsk Wrocław, po ponad 2-letniej współpracy z firmą Puma, w tym sezonie prezentuje się w unikatowej kolekcji.

Strojami rezerwowymi będą: zestaw białe koszulki, białe spodenki i białe getry oraz zestaw czarne koszulki, czarne spodenki i białe getry. Bramkarze grać będą również w pasiakach, ale biało-czerwonych.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


ZACIEKAWIŁ CIĘ SIĘ TEN NEWS? KLIKNIJ "LUBIĘ TO" PONIŻEJ I SPRAW, ŻEBY ZAPOZNALI SIĘ Z NIM RÓWNIEŻ TWOI ZNAJOMI!