Dziennikarz z Holandii: - Lechia sprowadzając Freda Bensona zrobiła świetny interes

W poniedziałek kontrakt z Lechią podpisał 27-letni napastnik Fred Benson. W rozmowie z portalem lechia.gda.pl zawodnika tego bardzo chwali holenderski dziennikarz Fabian Bijman z portalu voetbalprimeur.nl
Posiadający dwa paszporty (ghanijski i holenderski) Benson od kilku sezonów grał w Holandii. W ostatnim zdobył dla II-ligowego RKC Waalwijk 17 goli w 31 meczach.

- Benson to naprawdę znakomity napastnik - mówi Bijman w rozmowie z lechia.gda.pl. - Jest szybki i silny, choć patrząc na jego posturę, wcale nie wygląda na takiego zawodnika, co potrafi się dobrze przepychać z obrońcami. Poza tym analizując jego dorobek bramkowy z Erste Divisie widać, że jest piłkarzem, który wie jak strzelać gole. Lechia moim zdaniem zrobiła świetny interes, sprowadzając go do siebie - podkreśla holenderski dziennikarz i dodaje, że odejście Bensona bardzo zasmuciło kibiców Waalwijk. - Na pewno są tym faktem bardzo rozczarowani i już za nim tęsknią. Niemniej Waalwijk nie miało żadnych szans na jego zatrzymanie, klub przeżywa bowiem olbrzymie kłopoty finansowe. To jest główny powód, dlaczego Benson w ostatnim czasie tak często mówił o chęci opuszczenia Waalwijk - tłumaczy Bijman.

ZACIEKAWIŁ CIĘ SIĘ TEN NEWS? KLIKNIJ "LUBIĘ TO" PONIŻEJ I SPRAW, ŻEBY ZAPOZNALI SIĘ Z NIM RÓWNIEŻ TWOI ZNAJOMI!