Ekstraklasa. Darko Bodul w Lechii Gdańsk. Już tylko wyniki badań

Lechia Gdańsk doszła do porozumienia w sprawie kontraktu z Darko Bodulem. 22-letni zawodnik podpisze roczną umowę kiedy nadejdą pomyślne wyniki badań.
Bodul dołączył do Lechii podczas zgrupowania w Opalenicy i strzelił dwa gole w sparingach. Jego gra przypadła do gustu trenerowi Tomaszowi Kafarskiemu, który zdecydował się na zakontraktowanie Chorwata. We wtorek tuż przed północą Bodul wylądował w Gdańsku (pojechał do domu odwiedzić chorego ojca i spakować się). W środę uzgodnił warunki umowy, ale dokumenty nie zostały jeszcze podpisane. - Musimy jeszcze zapoznać się z wynikami badań medycznych, które Darko ostatnio przechodził. Jeśli nie będzie uwag co do stanu zdrowia zawodnika, złożymy podpisy pod rocznym kontraktem. Ewentualne przedłużenie jego umowy zależeć będzie od liczby występów w nadchodzącym sezonie - wyjaśnia dyrektor generalny Lechii Błażej Jenek.

Urodzony w Sarajewie, posiadający obywatelstwa chorwackie i austriackie, piłkarz grał m.in. w szkółce piłkarskiej Ajaksu Amsterdam. Stamtąd trafił do Sparty Rotterdam, a ostatnio był wypożyczony do portugalskiego CD Nacional.

- Wydaje się być skuteczny. Z jednej, dwóch sytuacji potrafił którąś zamienić na bramkę. Może być niezłym środkowym napastnikiem lub zawodnikiem wchodzącym w drugie tempo z drugiej linii - ocenia kapitan Lechii Łukasz Surma. Być może właśnie w drugiej linii zacznie Bodul sezon w Lechii. Byłby najbardziej ofensywnym z tercetu pomocników, który tworzyłby z Surmą i Pawłem Nowakiem. Pozycję najbardziej wysuniętego napastnika pełnić będzie zapewne inny nowy nabytek biało-zielonych Fred Benson.

ZACIEKAWIŁ CIĘ SIĘ TEN NEWS? KLIKNIJ "LUBIĘ TO" PONIŻEJ I SPRAW, ŻEBY ZAPOZNALI SIĘ Z NIM RÓWNIEŻ TWOI ZNAJOMI!