Sport.pl

Za nami pierwszy mecz Lechii Gdańsk na PGE Arenie

Sobotni trening i gra wewnętrzna Lechii Gdańsk były pierwszymi, jakie gdańscy piłkarze odbyli na PGE Arenie. - Jakie ta murawa ma wymiary? - dopytywał kapitan Lechii Łukasz Surma. - Naprawdę 105 metrów na 68? Wydaje się, że dużo więcej!
W sobotę zawodnicy Lechii mieli okazję zapoznać się ze stanem nawierzchni na PGE Arenie Gdańsk. Był to ich pierwszy kontakt z tym boiskiem. - Nie tylko stan murawy, ale całe otoczenie robi piorunujące wrażenie - cieszył się Marko Bajić na internetowej stronie klubu. Podczas zajęć trener Tomasz Kafarski zarządził gierkę wewnętrzną. Piłkarze mogli oswoić się z nawierzchnią, poczuć perspektywę boiska i bliskości trybun. - Jakie murawa ma wymiary - dopytywał Łukasz Surma. - Naprawdę 105 metrów na 68? Wydaje się, jakby boisko było większe od tego, na którym graliśmy na Traugutta - dodał.

Z możliwości trenowania na PGE Arenie Kafarski był bardzo zadowolony. - Myślę, że nie tylko moje wrażenia, ale też zawodników, są naprawdę pozytywne. Mogliśmy przeprowadzić zajęcia w bardzo dobrych warunkach, na świetnie przygotowanej murawie. Piłkarze mieli okazję oswoić się z nawierzchnią i obiektem, na którym będziemy teraz grali swoje mecze - przyznał trener Tomasz Kafarski.

Na obiekcie trwają ostatnie prace wykończeniowie, zatem kolejne zajęcia drużyny zaplanowane są dopiero po dokonaniu odbiorów przez zarządcę stadionu.

Więcej o: