Testowania w Arce Gdynia ciąg dalszy

Paweł Grischok i Petr Benat mogą być nowymi piłkarzami Arki Gdynia. W sobotę zółto-niebieskich czeka mecz z Olimpią Grudziądz. Receptą na sukces może być konsekwentna gra w ostatnich minutach meczu.
W dotychczasowych czterech spotkaniach piłkarze Marcina Kaczmarka uzbierali pięć punktów. Niemal za każdym razem decydowały o tym ostatnie minuty. Bez nerwówki obyło się tylko w pierwszym meczu, kiedy Olimpia wygrała na wyjeździe z Kolejarzem Stróże 2:0. W następnych meczach o wyniku decydowały już ostatnie minuty. Tak było w drugiej kolejce w spotkaniu z Bogdanką Łęczna, kiedy w 85. minucie ze złudzeń odarł ich Prejuce Nakoulma, podwyższając wynik na 2:0. Tak było w kolejnym meczu z GKS Katowice, tym razem jednak to Olimpia wydarła punkty rywalom, po tym jak Przemysław Sulej strzelił gola w 89. minucie, doprowadzając do remisu. W 4. kolejce Olimpia znów grała u siebie i ponownie decydująca bramka padła w ostatnich minutach. Na cztery minuty przed końcem meczu, rzutu karnego nie wykorzystał Adrian Błąd, ale dobitka była już skuteczna. W ostatnim meczu komplet punktów piłkarzom z Grudziądza odebrał, a jakże - z jedenastu metrów i znów w 90. minucie, Ariel Jakubowski z Wisły Płock (1:1).

Być może w odniesieniu drugiego zwycięstwa Arki w I lidze żółto-niebieskim pomogą Paweł Grischok i Petr Benat. Pierwszy z nich wczoraj pojawił się na testach i odbył zajęcia indywidualne z asystentem Petra Nemca Pawłem Sikorą. Były piłkarz Widzewa Łódź jest obecnie wolnym piłkarzem, a na boisku jego optymalną pozycją jest boczna pomoc. Z kolei 31-letni Benat gra na pozycji środkowego pomocnika. Czech ma grać w Arce na zasadzie wypożyczenia (z opcją transferu definitywnego) z Czeskich Budziejowic. Najpierw jednak czekają go testy medyczne.