Sport.pl

Arka Gdynia przed meczem z Dolcanem Ząbki. Uwaga na Macieja Tataja!

Środowy rywal Arki Gdynia Dolcan Ząbki zajmuje w tabeli I ligi 12. miejsce, choć po pierwszych dwóch kolejkach wydawało się, że piłkarze Roberta Podolińskiego staną się czarnym koniem rozgrywek.
Przed sezonem do zespołu z Ząbek wrócił z Kielc Maciej Tataj. 31-letni napastnik z marszu stał się liderem zespołu, prowadząc drużynę do zwycięstw w meczach z Ruchem Radzionków (2:0) i Flotą Świnoujście (2:1). W obu meczach Tataj strzelił po jednym golu. Kolejne trafienie zaliczył także w 3. kolejce, ale Dolcan zaledwie zremisował z ostatnią drużyną I ligi KS Polkowice (1:1). Później było już tylko gorzej. Piłkarze z Ząbek nie wygrali już żadnego meczu. W końcówce stracili dwie bramki z Kolejarzem Stróże (1:2), prowadzili w Łęcznej, ale po stracie gola z rzutu karnego mecz zakończył się remisem. Ostatnie dwa mecze Dolcan kończył bez punktów. Najpierw przegrał na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz (1:3), a w ubiegłą sobotę uległ na własnym boisku Wiśle Płock (1:2).

Najskuteczniejszym piłkarzem z Ząbek jest Tataj (cztery gole w ośmiu meczach). Po golu strzelili także Piotr Charzewski, Piotr Kosiorowski, Michał Pulkowski, Łukasz Sierpina i Damian Świerblewski.

W barwach Dolcana gra też były piłkarz Arki Piotr Bazler.

Horror w Gdańsku. Polska - Niemcy 2:2 [ZDJĘCIA Z MECZU]
Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


Więcej o: