PZPN: Bez telewizji I liga praktycznie nie istnieje

- Chcemy pokazać nie tylko mecze, ale kulisy rozgrywek i to wszystko, co dzieje się wokół klubów przez cały tydzień - mówi redaktor naczelny Orange Sport Janusz Basałaj w przeddzień inauguracyjnej transmisji z meczu I ligi. Zmierzą się z niej Arka Gdynia i Zawisza Bydgoszcz.
Po raz pierwszy w tym sezonie na stadiony I-ligowe zawita telewizja. Od najbliższego weekendu wyłącznie na antenie Orange Sport będzie można oglądać wybrane mecze I ligi piłki nożnej. Orange Sport pokaże minimum jeden mecz w kolejce. Wybrane mecze będzie można także oglądać w internecie i na telefonach komórkowych.

- Rozpoczęcie współpracy pomiędzy PZPN, Piłkarską Ligą Polską - reprezentującą kluby i Telekomunikacją Polską to doskonała okazja na odświeżenie wizerunku I ligi i wypromowanie klubów, bo to właśnie w nich dorastają przyszli reprezentanci Polski - mówi Basałaj na łamach oficjalnej strony Arki, która gościć będzie w sobotę na swoim nowoczesnym stadionie bydgoskiego Zawiszę. - Docelowo chcemy pokazać nie tylko mecze, ale kulisy rozgrywek i to wszystko, co dzieje się wokół klubów przez cały tydzień - zapewnia.

Wtóruje mu Agnieszka Olejkowska, rzecznik prasowy PZPN. - Bez telewizji I liga praktycznie nie istnieje w świadomości odbiorców. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że wszyscy sympatycy futbolu już od najbliższej kolejki będą mogli obejrzeć 2 mecze tej klasy rozgrywkowej. Mamy nadzieję, że od tego momentu mecze I ligi będą transmitowane na żywo - powiedziała.

W najbliższy weekend na antenie Orange sport transmitowane będą na żywo dwa mecze:

8 października, sobota, godz. 17:15, Arka Gdynia - Zawisza Bydgoszcz

9 października, niedziela, godz. 15:45, Warta Poznań - Kolejarz Stróże

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »