Piłkarze Arki Gdynia zagrają z Pogonią Szczecin o piąte zwycięstwo z rzędu

Jeśli Arka nie przegra w sobotę na wyjeździe z Pogonią, to wyśrubuje do jedenastu passę spotkań bez porażki. W przypadku zwycięstwa zbliży się zaś do szczecinian, będących jej rywalem w walce o awans do ekstraklasy, na raptem dwa punkty. Jest więc o co walczyć. Początek spotkania o godz. 19.45, relacja na trojmiasto.sport.pl.
Arka wydaje się w tej chwili nie do zatrzymania. Nie tylko wygrywa kolejne mecze, ale strzela w nich też masę bramek. Każde kolejne zwycięstwo odnosi po efektownej i, co najważniejsze, efektywnej grze. Wszystko w gdyńskim mechanizmie wydaje się już zazębiać, i to na tyle, by ponownie móc stawiać Arkę w gronie najpoważniejszych kandydatów do awansu.

Szkoleniowiec gdynian Petr Nemec od początku pobytu w Gdyni wykonywał tytaniczną pracę, testując kilkudziesięciu piłkarzy i serwując im po kilka treningów dziennie. Efekty jego pracy są jednak widoczne dopiero od niedawna. Arka sezon rozpoczęła beznadziejnie, ale od wrześniowej porażki z Flotą Świnoujście pnie się już tylko w górę tabeli.

W Gdyni znów panuje klimat sprzyjający futbolowi pod każdym względem. Mecze Arki oglądane są tłumnie, jej gra zachwyca, a poszczególni piłkarze z każdym kolejnym meczem wydają się coraz lepsi. Tyczy się to zwłaszcza Piotra Kuklisa, Petra Benata, Tomasza Jarzębowskiego i Jakuba Kowalskiego. Wszyscy występują w linii pomocy, zdecydowanie najmocniejszej w I lidze. Kuklis po słabym początku sezonu strzela gola za golem, Kowalski od pierwszych meczów trzyma wysoką formę, a Jarzębowski i Benat, choć pojawili się w Gdyni stosunkowo niedawno, kierują gdyńską orkiestrą jak wytrawni dyrygenci. To głównie od ich postawy zależeć będzie, czy ze Szczecina uda się przywieźć punkty.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


Zadanie nie będzie łatwe. Pogoń zajmuje wysokie, trzecie miejsce w tabeli. Jako jedyna, obok Arki, pokonała lidera tabeli Zawiszę Bydgoszcz, od ponad miesiąca nie przegrała też meczu. Mocną stroną Portowców jest atak. Pogoń to jedyny zespół ligi, który strzelił w tym sezonie więcej goli od Arki (27 przy 26 bramkach gdynian). Najlepszym strzelcem zespołu jest Edi Andradina, jeszcze w ubiegłym sezonie napastnik Korony Kielce, który właśnie w Szczecinie rozpoczynał przygodę z polską ligą. Świetnie odnalazł się na starych śmieciach i zdobył już siedem bramek. Niewiele ustępuje mu nieco zapomniany już Robert Kolendowicz, autor czterech trafień. W starciu z Arką z jak najlepszej strony będzie się chciał zaprezentować także Emil Noll, który w Arce grał w ubiegłym sezonie zakończonym spadkiem z ekstraklasy, oraz Bartosz Ława, wychowanek Pogoni, który w Arce spędził sześć lat i przez kilka sezonów był nawet jej kapitanem.

Początek sobotniego meczu o godz. 19.45. Transmisja w Orange Sport, relacja na trojmiasto.sport.pl.