Mirko Ivanovski z Arki Gdynia ponownie powołany do kadry Macedonii

Napastnik Arki Gdynia Mirko Ivanovski został powołany na mecz swojej kadry z Albanią. Macedończyk w ostatnich tygodniach częściej gra w reprezentacji, niż w klubie. A gdy już pojawia się na boiskach polskiej I ligi - głównie zawodzi.
Macedonia towarzyski mecz z Albanią rozegra 15 listopada w Skopje. Ivanovski ma stawić się na zgrupowaniu jednak już sześć dni wcześniej. Oznacza to, że napastnika zabraknie w kolejnym ligowym meczu Arki, tym razem przeciwko Piastowi Gliwice.

Ivanovski przez częste powołania do kadry nie uczestniczy w kolejnych cyklach treningowych Arki i traci kontakt z gdyńską drużyną. Podkreślał to zresztą już kilkakrotnie szkoleniowiec gdynian Petr Nemec. Macedończyk nie pozostawał mu dłużny. - Nie jest łatwo wrócić po meczach kadry do I ligi. W reprezentacji gram przeciwko takim piłkarzom, jak Arszawin czy Denisow, a potem wracam do klubu i siadam na ławce. Nie wiem, co o tym myśleć - żalił się niedawno na łamach Przeglądu Sportowego.

Ivanovski w sobotnim meczu Arki, zakończonym porażką 1:3 z Pogonią Szczecin, rozegrał 64. minuty i strzelił bramkę na 1:1. Później jednak zmarnował kilka bardzo dobrych sytuacji na poprawienie wyniku.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »