Poważne problemy w obronie Arki Gdynia przed meczem z Wartą Poznań

Bez kapitana Sławomira Mazurkiewicza i Bartłomieja Niedzieli, którzy pauzują za żółte kartki i kontuzjowanego Omara Jaruna Arka Gdynia zagra w niedzielę z Wartą Poznań.
Para stoperów Mazurkiewicz - Jarun to duet środkowych obrońców, do których trener Petr Nemec ma w tym sezonie największe zaufanie (choć częściej, z różnych względów, w parze z kapitanem Arki grał w tym sezonie Krzysztof Łągiewka). Wobec czterech żółtych kartek Mazurkiewicza, kontuzji Jaruna i nieobecnych od dłuższego czasu (również z powodu kontuzji) Mateusza Sieberta i Michała Płotki Nemec przed meczem z Wartą ze stoperów ma do dyspozycji tylko Łągiewkę. Drugie miejsce najprawdopodobniej obsadzi uniwersalnym pomocnikiem Tomaszem Jarzębowskim, który może grać na bokach obrony i w środku. Nemec do meczowej kadry może powołać też młodego Bartosza Brodzińskiego z Młodej Ekstraklasy. 20-letni defensor w tym sezonie jeszcze nie zagrał, ale od czasu do czasu Nemec przyglądał mu się podczas treningów z pierwszym zespołem.

Wobec przesunięcia Jarzębowskiego z pozycji defensywnego pomocnika, w drugiej linii zwolni się jedno miejsce. Największe szanse na występ od pierwszej minuty będzie miał wówczas Piotr Kasperkiewicz.

Absencja Niedzieli będzie mniej odczuwalna, bowiem skrzydłowy Arki w tym sezonie był najczęściej rezerwowym.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »