Arka Gdynia zremisowała z Piastem Gliwice 2:2. Wojciech Kędziora katem żółto-niebieskich

Choć piłkarze Arki Gdynia dwukrotnie obejmowali prowadzenie w spotkaniu z Piastem Gliwice, to nie byli w stanie utrzymać go do końca spotkania. Na dwie bramki Petra Benata odpowiedział specjalista od strzelania bramek gdynianom Wojciech Kędziora.
Lepszego początku meczu piłkarze Arki nie mogli sobie wymarzyć. Już w 7. minucie meczu dzięki trafieniu Benata wyszli na prowadzenie. Gdynianie nie poszli jednak za ciosem i nie wykorzystali słabej dyspozycji Piasta, który dość długo nie mógł podnieść się po stracie bramki. Podopieczni Marcina Brosza z czasem opanowali jednak chaos w swoich poczynaniach i przejęli inicjatywę w spotkaniu. Efektem ich ataków była bramka Kędziory, który w 40. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego ładnym strzałem głową zamienił na bramkę. Gol stracony tuż przed przerwą mocno podłamał gdynian, którzy w drugiej połowie zaprezentowali się bardzo słabo. Arka nie potrafiła przeprowadzić składnej akcji, ograniczając się jedynie do przeszkadzania rywalom. W dodatku od 60. minuty goście musieli grać w dziesiątkę - drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Piotr Kuklis. Gdy wydawało się, że ta sytuacja ostatecznie pogrzebie szanse Arki na zdobycie trzech punktów, gdynianie niespodziewanie znów objęli prowadzenie. W 66. minucie kiks Mateusza Bodziocha wykorzystał Benat, który zdobył drugą bramkę dla Arki. Korzystny wynik i liczbne osłabienie zmusiły trenera Petra Nemca do przeprowadzenia zmian. I choć na boisku było aż pięciu obrońców, to nie uchronili oni Arki przed stratą bramki. Na pięć minut przed końcem gola na wagę remisu zdobył Kędziora, który jest prawdziwym specjalistą od strzelania goli żółto-niebieskim. Wliczając dwa sobotnie trafienia, Kędziora w swojej karierze już sześć razy pokonywał bramkarzy zespołu z Gdyni.

Piast Gliwice - Arka Gdynia 2:2 (1:1)

Bramki: Kędziora 40., 85. - Benat 7., 66.

Piast: Trela - Paulauskas, Klepczyński, Krzycki, Bodzioch (79. Bzdęga) - Pietrzak, Zganiacz (39. Cicman), Urban, Jurado (72. Świątek), Podgórski - Kędziora.

Arka: Szlaga - Krajanowski, Mazurkiewicz, Jarun, Radzewicz - Kowalski, Jarzębowski (87. Kasperkiewicz), Benat, Flis (64. Brodziński), Kuklis - Arifović (75. Czoska).

Żółte kartki: Podgórski - Kuklis

Czerwona kartka: Kuklis (61. za drugą żółtą)