Gdzie się podział były bramkarz Arki Gdynia Marcelo Moretto? Jest piątym bramkarzem w ostatnim klubie ligi brazylijskiej

Marcelo Moretto, który w zeszłym sezonie bezskutecznie próbował uratować Arkę Gdynia przed spadkiem z ekstraklasy od kilku tygodni reprezentuje barwy brazylijskiego Avai Futebol Clube. Szans na grę nie ma, bo póki co w hierarchii bramkarzy zajmuje... ostatnie 5. miejsce.
Trener Toninho Cecilio w kadrze ma aż pięciu bramkarzy. Od początku sezonu między słupkami ostatniej drużyny brazylijskiej Serie A grał już Felipe (27 meczów), Aleks (5) i Rafael Santos (1). Na szansę czeka jeszcze 29-letni Fernando Silva i 33-letni Moretto. Brazylijczyk w zeszłym sezonie reprezentował barwy Arki Gdynia. W 14 wiosennych meczach puścił aż 28 goli, z czego aż 10 w dwóch ostatnich meczach z Legią Warszawa (2:5) i Śląskiem Wrocław (0:5). Jeszcze w trakcie sezonu Moretto opuścił Arkę i decyzją ówczesnego trenera Frantiska Straki wyjechał na kilka dni do ojczyzny. Po zakończeniu sezonu jako jeden z pierwszych spakował swoje rzeczy i wyjechał z Gdyni do Brazylii. Jego agent José Caldeira, który reprezentuje też interesy m.in. Raula Meirelesa z Chelsea Londyn szukał mu klubu w Europie, ale ofert brakowało. Dopiero we wrześniu Moretto podpisał kontrakt do końca grudnia 2012 roku.

Po 35. kolejkach Avai z dorobkiem 30 punktów zajmuje 20. miejsce w tabeli.