Udane pożegnanie jesieni. Arka Gdynia pokonała Sandecję Nowy Sącz 2:0

W dobrych humorach zmagania ligowe w 2011 roku kończą piłkarze Arki Gdynia. W ostatnim meczu przed przerwą zimową gdynianie pokonali Sandecję Nowy Sącz 2:0
Mecz Arki z Sandecją nie był porywającym widowiskiem. Po pierwszej, toczonej w nieco sennym tempie, połowie spotkania piłkarze na serio za grę zabrali się dopiero w drugich 45 minutach. Pięć minut po wznowieniu gry swoją siódmą bramkę w sezonie zdobył Piotr Kuklis, który po dośrodkowaniu Jakuba Kowalskiego piłkę do siatki rywali wepchnął klatką piersiową. Od tego momentu warunki gry na boisku dyktowali już tylko i wyłącznie gospodarze. Napór gdynian przyniósł efekt w 60. minucie, kiedy drugiego gola dla Arki zdobył wprowadzony pięć minut wcześniej Mirko Ivanovski. Macedończyk otrzymał prostopadłe podanie od Bartosza Flisa, wbiegł z piłką w pole karne i mierzonym strzałem w długi róg bramki pokonał golkipera Sandecji.

Mimo kolejnych prób gdynianom nie udało się zdobyć kolejnych bramek. Nieskutecznie byli również goście, w barwach których zagrało trzech byłych piłkarzy Arki - Arkadiusz Aleksander, Marcin Chmiest i Filip Burkhardt.

Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (0:0)

Bramki: Kuklis 50., Ivanovski 60.

Arka: Szlaga - Krajanowski, Mazurkiewicz, Jarun, Radzewicz - Jarzębowski, Kuklis (76. Niedziela) - Kowalski, Benat, Flis (90. Słowiński), Arifović (55. Ivanovski)

Sandecja: Różalski - Fechner, Frohlich, Berliński, Woźniak - Jędrzejowski (83. Szeliga), Gawęcki, Burkhardt, Makuch (64. Janić) - Aleksander, Chmiest (Wiśniewski 64.)

Żółta kartka: Wiśniewski