Andrzej Iwan: Faworyci do awansu do ekstraklasy? Pogoń, Zawisza, Arka i... Nieciecza

Komentator Orange Sport i były wybitny piłkarz Andrzej Iwan w rozmowie z ?Gazetą Krakowską? podsumował rundę jesienną I ligi. Opowiedział też o swoich oczekiwaniach względem poszczególnych zespołów i prawdopodobnej kolejności tabeli na koniec sezonu.
Iwan komentuje mecze I ligi dla stacji Orange Sport. - Uważałem i nadal uważam, że jest duża różnica między ekstraklasą a pierwszą ligą. Jestem jednak zaskoczony. Te mecze, które oglądałem i komentowałem, stały na przyzwoitym poziomie - przyznał. - Nie myślałem, że Kolejarz Stróże będzie tak wysoko. Za to lepszej gry spodziewałem się po drużynie z Niecieczy. Mają znakomitego trenera, świetnych zawodników z przeszłością i to daj Boże taką. To klub stabilny, chyba najlepiej poukładany w tej lidze - pochwalił drużynę z liczącej niecały tysiąc mieszkańców miejscowości.

Zdaniem Iwana najlepszym zespołem ligi, górującym poziomem nad pozostałymi, jest zdecydowanie Pogoń Szczecin. - Jeśli chodzi o skład i poziom gry, jest absolutnie najlepsza. A ma jeszcze rezerwy. Zauważyłem u nich taką tendencję, że jeśli wyraźnie prowadzą, przestają maksymalnie się angażować. U nich efektowność idzie w parze z efektywnością - powiedział o liderze I ligi. A jakie zespoły mają, zdaniem Iwana, największe szanse na awans oprócz Pogoni? - Będą o to walczyć trzy zespoły - Termalica, Zawisza Bydgoszcz i Arka Gdynia - uważa "Ajwen".