Trener Arki Gdynia Petr Nemec: Jeszcze włączymy się do walki o awans

- Nie składamy broni. Na wiosnę zamierzamy gonić ligową czołówkę i włączyć się do walki o awans, chociaż nie będzie to łatwe zadanie - zapowiada na łamach portalu Ekstraklasa.net trener Arki Gdynia Petr Nemec.
Arka jesień zakończyła na ósmym miejscu w tabeli i do miejsca premiowanego awansem traci osiem punktów. Co należy uczynić, by odrobienie strat było w ogóle możliwe? - Choć dysponujemy dość szeroką, liczącą 26 zawodników kadrą, to jednak jej liczebność nie przekłada się specjalnie na poziom konkurencji w zespole - uważa Nemec. - Pierwsza jedenastka dość wyraźnie odstaje od reszty ekipy i rezerwowi nie wywierają większej presji na piłkarzy z podstawowego składu - ocenia.

Na jakich pozycjach Arka potrzebuje wzmocnień? - Najważniejsze zadanie to pozyskanie lewego obrońcy oraz napastnika. Przydałby się także środkowy pomocnik. Nasza druga linia spisywała się ostatnie nieźle, niemniej chcielibyśmy zwiększyć konkurencję w tej formacji. Kilku kandydatów do gry w naszym klubie już znam - zdradził czeski szkoleniowiec.