Testów w Arce Gdynia ciąg dalszy. Czterech nowych piłkarzy

Adrian Mleczek i Patryk Szymański z ŁKS Łomża oraz Jovan Kostovski i Vaidas Slavickas to kolejni piłkarze, którym w najbliższych dniach przyglądać się będzie trener Arki Petr Nemec.
Wszyscy czterej pojawili się na wtorkowych zajęciach. Mleczek jest 18-letnim napastnikiem. W rundzie jesiennej w barwach ŁKS Łomża, który występuje w III lidze podlasko-warmińsko-mazurskiej w 10 meczach strzelił dwa gole. Do Gdyni przyjechał też jego klubowy kolega Patryk Szymański. 18-letni skrzydłowy na boisku pojawiał się częściej (zagrał w 15 meczach). Strzelił sześć goli.

Na zajęcia Arki przybył też rodak Mirko Ivanovskiego Jovan Kostovski. Były reprezentant macedońskiej kadry młodzieżowej grał ostatnio w tureckim Ordusporze. W poprzednim sezonie w 34 meczach strzelił sześć goli. W obecnych rozgrywkach nie łapał się do meczowej kadry i dostał wolną rękę w poszukiwania nowego pracodawcy.

Slavickas to z kolei obrońca, mogący występować także w drugiej linii (najczęściej grający na lewej stronie). Ostatnio reprezentował barwy litewskiego FK Suduva. W przeszłości wystąpił w jednym meczu reprezentacji Litwy.