Sport.pl

Kibice Arki Gdynia nie odpuszczają zarządowi. Grożą, że na rundę wiosenną nie będą kupować karnetów

"Rok 2012... W Arce bez zmiany... a miasto wciąż patrzy jak rządzą barany...", "W d... głos kibiców macie? To karnetów nie sprzedacie!" O takiej treści transparenty wywiesili na ogrodzeniu Stadionu Narodowego Rugby kibice Arki podczas noworocznego meczu oldbojów Arki i Bałtyku Gdynia.
Konflikt kibiców Arki z zarządem klubu trwa od spadku żółto-niebieskich do I ligi. Po kompromitujących porażkach gdyńskiego klubu z Legią Warszawa (2:5 u siebie) i Śląskiem Wrocław (0:5 na wyjeździe) kibice Arki stracili cierpliwość i całą winę za spadek drużyny z ekstraklasy obarczyli zarząd klubu.

Po trwającym kilkanaście tygodni proteście (m.in. braku dopingu, ostentacyjnym opuszczaniu trybun, obraźliwych hasłach w stronę ludzi z zarządu i listach otwartych pisanych do władz miasta) właściciel klubu Ryszard Krauze wraz z Prezydentem Miasta Wojciechem Szczurkiem dokonali zmian w zarządzie klubu. Na stanowisku Przewodniczącego Rady Nadzorczej w miejsce Witolda Nowaka Krauze ze Szczurkiem powołali Piotra Wesołowskiego, a Nowaka mianowali... Prezesem klubu. Z kolei były prezes Jan Justka został wiceprezesem zarządu ds. finansowych. Ponadto w klubie pojawił się też Michał Globisz (jako wiceprezes zarządu ds. sportowych) oraz Tomasz Banel (wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej) oraz Roman Walder (członek Rady Nadzorczej). Zlikwidowano też stanowisko dyrektora sportowego, które sprawował skłócony z kibicami Andrzej Czyżniewski, który wniósł do sądu pozew, domagając się od kibiców sprostowania treści zawartej w liście otwartym, przeprosin, pokrycia kosztów procesu oraz 10 tysięcy zadośćuczynienia na cel społeczny.

Personalne korekty nie zadowoliły jednak większości kibiców, którzy kontynuowali protest w internecie, a podczas tradycyjnego noworocznego meczu oldbojów Arki i Bałtyku wywiesili na ogrodzeniu Stadionu Narodowego Rugby dwa transparenty. Na jednym władze klubu mogły przeczytać, że "Rok 2012... W Arce bez zmiany... a miasto wciąż patrzy jak rządzą barany...". Na drugim kibice napisali: "W d... głos kibiców macie? To karnetów nie sprzedacie!".Więcej o:
Skomentuj:
Kibice Arki Gdynia nie odpuszczają zarządowi. Grożą, że na rundę wiosenną nie będą kupować karnetów
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX