Rewanż za mecz otwarcia stadionu w Gdyni? Arka może ponownie zmierzyć się z Beroe Stara Zagora

Arka Gdynia pod koniec lutego pojedzie na obóz przygotowawczy do Turcji. Być może na miejscu zmierzy się z Beroe Stara Zagora, czyli jedynym klubem, z którym gdynianie mierzyli się w europejskich pucharach. Bułgarzy grali również z żółto-niebieskimi na otwarcie nowego stadionu w Gdyni.
O możliwości rozegrania meczu kontrolnego z Beroe poinformował oficjalny portal kibiców Arki, który powołał się na bułgarskie media. Inicjatywa miała wyjść ze strony gdynian, którzy podobnie jak Beroe właśnie w Turcji przygotowywać się będą do wiosennych meczów ligowych. Arka trenować będzie w Side, zaś Beroe w Antalyi i to właśnie tam miałoby dojść do sparingu.

Przypomnijmy, Beroe to jedyny klub, z którym Arka mierzyła się w europejskich pucharach. Po zdobyciu Pucharu Polski w 1979 r. gdynianie trafili w I rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów właśnie na Bułgarów. W pierwszym meczu wygrali 3:2, ale w rewanżu w Starej Zagorze lepsi okazali się gospodarze i po zwycięstwie 2:0 to właśnie oni awansowali do dalszych gier.

W zeszłym roku zaś to właśnie mecz z Beroe uświetnił otwarcie nowego stadionu w Gdyni. Przy trzaskającym mrozie (temperatura wynosiła -15 st. C) Arka zremisowała z bułgarskim zespołem 1:1. Gola na wagę remisu w doliczonym czasie gry strzelił Emil Noll, który odszedł z Arki po zakończeniu poprzedniego sezonu.