Arka Gdynia ogranicza liczbę kibiców na meczach kontrolnych

Pierwszy w tym roku sparing Arki Gdynia, przeciwko Polonii Warszawa (1:2), z trybun Narodowego Stadionu Rugby śledziło ponad dwa tysiące kibiców. Ostatni raz. Od kolejnego meczu klub będzie wpuszczać na sparingi maksymalnie 999 fanów.
Arka w środę podejmie w kolejnym meczu kontrolnym Jagiellonię Białystok. Jak poinformował klub z Gdyni, spotkanie obejrzy maksymalnie 999 kibiców. Jak możemy przeczytać w oświadczeniu:

"W związku z otrzymanym pismem i zaleceniami od właściciela obiektu Narodowego Stadionu Rugby, a także wychodząc naprzeciw sugestiom Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności UM w Gdyni, dotyczącym bezpieczeństwa widzów, Arka Gdynia SSA informuje iż na mecze sparingowe rozgrywane w Gdyni na Stadionie Rugby dopuszczona będzie ograniczona liczba widzów. Klub w związku z tym przygotuje 999 darmowych wejściówek."

Jednocześnie gdyński klub informuje, że dystrybucja wejściówek odbywać się będzie od godz. 14.30 w dniu 18 stycznia i od godz. 14.00 w dniu 21 stycznia w kasach od strony ul. K. Górskiego. Wejście na obiekt będzie mieściło się od strony u. Sportowej. Jedna osoba może pobrać jednorazowo maksymalnie cztery wejściówki. Parking na Stadionie Rugby będzie zaś wyłączony.

W spotkaniu z Jagiellonią w barwach Arki sprawdzeni zostaną dwaj słowaccy piłkarze, Dusan Uskovic i Roman Konecny.